НОВИНИ

Єврокомісар розкритикував Київ через провал скасування е-декларацій для активистів

Водночас Ган наголосив, що дії України суперечать Угоді про асоціацію.

Європейський комісар з питань європейської політики сусідства Йоганнес Ган розкритикував українську владу через зміни до закону про електронне декларування в Україні, які зобов'язують членів антикорупційних громадських організацій подавати електронні декларації. Про це йдеться в його заяві, опублікованій на сайті ЄК.

 

Як зазначається, відповідна заява пов'язана з тим, що вже 1 квітня спливе термін подання е-декларацій громадськими активістами, що працюють в сфері протидії корупції.

 

"Брюссель неодноразово вимагав від України скасувати це зобов’язання, але нічого не було зроблено", – йдеться в повідомленні.

 

Відповідно до заяви, президент Петро Порошенко запропонував законопроект, який був жорстко розкритикований Венеціанською комісією, а Верховна рада не знайшла голосів для скасування "скандальних норм".

 

"Українська влада не виконала своїх зобов'язань", – наголосив єврокомісар.

 

За його словами, відмова від скасування відповідної норми "суперечить європейським прагненням України".

 

"Це також суперечить наполегливим рекомендаціям, наданим Україні міжнародними партнерами, включаючи Венеціанську комісію, ОБСЄ/БДІПЛ та Євросоюз (в тому числі в контексті моніторингу виконання Україною зобов'язань щодо візової лібералізації)", – додав Ган.

 

Крім того, єврокомісар, у сферу відповідальності якого входить Україна, заявив, що суспільство повинно мати змогу контролювати діяльність влади "без зайвих перешкод і втручань", а також зауважив, що системи е-декларування була створена з метою "запобігання корупції державними посадовими особами".

 

"Представники громадянського суспільства не є державними чиновниками", – заявив він.

 

Водночас єврокомісар нагадав, що дії України суперечать Угоді про асоціацію.

 

"Відносини ЄС з Україною базуються на спільних цінностях. Обидві сторони погодились, що повага до демократичних принципів, прав людини та основних свобод є основними елементами Угоди про асоціацію", – заявив Ган.

 

"За останні роки Україна досягла значного прогресу. Важливо не підірвати досягнутий прогрес. Верховна Рада України повинна повернутися до проблеми та якомога швидше скасувати зобов'язання щодо е-декларування активістів громадянського суспільства, обмеживши ці зобов’язання лише державними посадовцями", – підсумував він.

 

Як повідомлялося 24 березня, Європейський Союз висловив незадоволення, що український парламент не скасував обов'язкового декларування майна і доходів для антикорупціонерів.

 

Нагадаємо, у посольстві США в Україні вважають, що зміни до законодавства, які додають громадських діячів до переліку зобов'язаних подавати електронні декларації, є кроком назад у процесі реформ в Україні. Такої ж думки посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф. Єврокомісар із питань європейської політики сусідства Йоханнес Хан закликав переглянути прийняті зміни.

 

Як повідомлялося, зобов’язання для заповнення електронних декларацій представниками громадських організацій з’являється лише з  2018 року.

 

Окрім цього, Верховна Рада прийняла законопроект, яким звільнила військовослужбовців рядового, сержантського, старшинського складів, молодшого офіцерського складу від обов'язку подавати е-декларації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.