НОВИНИ

У Росії побачили, як Європа шантажує Україну

Європейський Союз шантажує Україну висловами про неможливість її одночасної участі у Митному союзі (МС) і зоні вільної торгівлі (ЗВТ) з ЄС. Про це заявив відповідальний секретар комісії Митного союзу Сергій Глазьєв.

«Він (ЄС) фактично зараз шантажує Україну, кажучи про несумісність, що нібито участь України в МС ставить хрест на переговорах про ЗВТ з ЄС. Це необ'єктивно, це, швидше, політичний тиск і шантаж», - сказав Глазьєв журналістам в четвер в Києві.

За його словами, такий розвиток подій наводить на думку, що «головне завдання Брюсселю в переговорах про ЗВТ з Україною - це не спільний ринок товарів, який Україна хоче, а, швидше, бар'єр, щоб Україна не змогла увійти до Митного союзу».

Глазьєв допустив можливість участі України в об'єднанні з Росією, Білорусією і Казахстаном, а також в ЗВТ з ЄС.

В той же час, за його словами, це викличе певні економічні ризики для МС, пов'язані з можливим перетіканням європейських товарів, які безмитно потраплятимуть на територію України, на ринки країн Митного союзу. Тому, з боку МС будуть введені жорсткіші заходи контролю за рухом товарів.

«За нашими оцінками, посилення адміністративних бар'єрів, які можуть виникнути на російсько-українській і україно-білоруській межах, може привести до падіння експорту українських товарів приблизно на $2 млрд, що погіршить і без того поганий стан українського торговельного балансу», - підсумував він.

Нагадаємо,  нещодавно депутат Держдуми Росії Сергій Марков заявив, що керівництво України гальмує вступ країни до Митного союзу Росії, Білорусі і Казахстану, заразившись «помаранчевою ідеологією».

Як відомо, під час зустрічі у Києві з президентом Європейської комісії Жозе Мануел Баррозу, Віктор Янукович заявив, що Україна має стратегічний план інтеграції до ЄС, і цей план підкріплений законом України про засади внутрішньої і зовнішньої політики.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.