НОВИНИ

  ▪   Ганна Чабарай

Дослідження показало основні потреби переселенців у Бахмуті, Сєвєродонецьку та Харкові

Щодо планів повернення у свої домівки: у найближчі роки повертатися не збираються лише 26% опитаних, 40% – бажають повернутися.

Київський міжнародний інститут соціології спільно з міжнародним фондом "Відродження" провів соціологічне дослідження щодо потреб внутрішньо переміщених осіб (ВПО) у Бахмуті, Харкові та Сєвєродонецьку, де впроваджуються проекти кредитної програми Європейського інвестиційного банку. Відповідні результати дослідження були представлені на круглому столі в Києві в середу, 28 березня, передає кореспондент Тижня.

 

Було опитано 350 переселенців та 30 представників місцевої влади, активістів.

 

Результати засвідчили, що з 2015 року частка переселенців, які працюють, зросла вдвічі – до 60%, сюди ж входять самозайняті ВПО. Також зазначається, що полегшився доступ переселенців до місць у дитячих садках, школах – тільки 10% опитаних повідомили про конкуренцію з місцевими. Крім того, стабілізувалася ситуація з доступом до житла (31%), допомоги від держави (25%) і недержавних організацій (22%).

 

Дослідження показало, що порівняно з 2015 роком із 52% до 31% зменшилася кількість ВПО, які скаржаться на нестачу грошей на побут, із 43% до 13% – тих, кому не вистачає коштів на харчування, із 40% до 15% – тих, хто не може придбати ліки.

 

За три роки з 29% до 13% зменшилася кількість респондентів, яким не вистачає добре оплачуваної роботи.

 

Загалом частка тих, хто не має проблем, зросла з 2% до 10%, тому потреба в допомозі зменшилася. Також зменшилася з 75% до 8% частка отримувачів допомоги від волонтерів, громадських організацій і благодійних фондів.

 

Щодо планів повернення у свої домівки: у найближчі роки повертатися не збираються лише 26% опитаних, 40% – бажають повернутися.

 

Основними проблемами переселенців залишається висока вартість оренди житла (61% опитаних) та незадовільні умови життя (20%). Також зберігається висока конкуренція за робочі місця (57%) і незручність через черги в лікарнях (38%) і держустановах (47%).

 

Як повідомлялося 24 січня, найвищий рівень нетерпимості до внутрішньо переміщених осіб (ВПО) зафіксували у Харківській області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.