НОВИНИ

Депутати відмовилися звітувати про виконання своїх передвиборчих обіцянок

Верховна Рада відмовилася зобов'язати політичні партії, представники яких є депутатами парламенту, щорічно звітувати про виконання їх політичних і передвиборних програм.

За прийняття в цілому законопроекту №1467 проголосувало 30 депутатів при 226 мінімально необхідних.

Більшість парламентарів, які підтримали проект, - із фракції Комуністичної партії.

Законопроектом пропонувалося внести зміни до закону "Про політичні партії в Україні" й у такий спосіб зобов'язати партії, які входили у виборчі блоки, подавати спільний звіт про виконання програм разом з іншими партіями-учасниками блоку.

Автор проекту депутат Ради Олег Зарубінський (фракція Народної партії) пропонував, щоб форма й порядок звітності затверджувалися Міністерством юстиції, а самі звіти публікувалися в газетах «Голос України» й «Урядовий кур'єр».

Як повідомлялось, Рада прийняла відповідний законопроект у першому читанні в червні 2009 року.

У результаті виборів Верховної Ради в 2007 році в парламент пройшли Партія регіонів, Блок Юлії Тимошенко, блок «Наша Україна - Народна Самооборона», Комуністична партія й Блок Литвина.

Таким чином, у Раді 6-го скликання представлені 16 партій.

Нагадаємо, міністр юстиції та голова робочої група з питань удосконалення виборчого законодавства при Президенті Олександр Лавринович заявив, що планується збільшення прохідного бар'єра у Верховну Раду для партій з 3% до 5%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.