НОВИНИ

Директор фонду "Відродження": в Україну повернулася радянська атмосфера

Виконавчий директор міжнародного фонду «Відродження» Євген Бистрицький впевнений, що політикам не вдасться обмежити права громадських організацій.

За його словами, у разі ухвалення закону щодо обмеження фінансування громадських організацій іноземцями, вони діятимуть спільно.

«Я думаю, що це не будуть окремі дії фонду «Відродження». Це будуть спільні дії великої кількості громадських організацій», - заявив він.

Бистрицький зазначив, що в Україні діє близько трьох тисяч дуже активних громадських організацій. Вони працюють на всіх рівнях і займаються безліччю питань.

«Ми не будемо поодинокі. Коли прийде час, ми будемо реагувати разом всією кількістю громадських організацій. Подивимося. Я просто певен, що це вже не вдастся зробити в Україні», - зазначив Бистрицький.

«Я можу одне сказати: їх вже не закрити», - заявив виконавчий директор фонду.

«Майбутнє все рівно за вільними громадськими організаціями, які не будуть залежати від влади. Це є незалежне суспільство, громадянське суспільство, від якого мусить залежати влада», - зазначив він і додав, що влада мусить спрямовувати суспільство, а громадські організації, у свою чергу, повинні стояти на сторожі прав людей.

При цьому Бистрицький зауважив, що його більше лякає не те, що цей закон може бути ухвалений, а те, що люди серйозно думають, що це можливо.

«Це значить, що атмосфера, яка виникла за останні півтора роки в суспільстві абсолютно не здорова і не європейська. Вона ще такого абсолютно радянського типу», - зазначив він.

«Раз це вже є в громадській думці, це вже небезпечно. На це вже мусить реагувати наша влада. Це значить, що вони пішли неправильним шляхом. Значить, що треба міняти свій спосіб дій і свої стосунки із громадянами», - додав Бистрицький.

Він відзначив «прийняття такого закону буде суперечити тим проєвропейським тенденціям, які щойно намітилися у цієї влади».

«Очевидно, що після прийняття такого закону ніхто не буде говорити серйозно з Україною. Це буде страшенний відступ назад», - заявив він.

Як стало відомо, партія регіонів почала розробку законопроекту, який покликаний забезпечити контроль за фінансуванням громадських організацій в Україні.  Зокрема, розглядається варіант, згідно з яким фінансувати діяльність організацій зможуть тільки громадяни України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.