НОВИНИ

Японія заборонила доступ в 20-кілометрову зону навколо "Фукусіми"

В четвер вранці прем'єр-міністр Японії Наото Кан оголосив про рішення уряду визнати перебування в радіусі 20 км від АЕС "Фукусіма-1" незаконним.

"Ситуація на станції нестабільна" - заявив генеральний секретар уряду Японії Юкіо Едано, коментуючи рішення про введення навколо АЕС забороненої зони.

Віднині будь-яка спроба несанкціонованого проникнення в 20-кілометрову зону каратиметься штрафом.

Майже 80 тисяч жителів цієї зони були евакуйовані через кілька днів після аварії, проте останнім часом деякі з них стали повертатися в покинуті будинки, і влада досі не могла цьому перешкодити.

Раніше повідомлялося, що в радіусі 30 кілометрів від "Фукусіми-1" проживали близько 48 тисяч сімей. Компанія Tepco - оператор "Фукусіми-1" вже приступила до виплати попередніх компенсацій людям, які змушені покинути свої будинки через аварію на станції. На сім'ю Tepco виділила суму, еквівалентну 12 тисячам доларів США, а самотні люди можуть розраховувати на 9 тисяч. Йдеться лише про перші виплати, повна сума компенсації буде визначена лише після оцінки збитків.

Аварійна ситуація на "Фукусімі-1" виникла після того, як в результаті землетрусу і цунамі, що сталися в Японії 11 березня, на станції вийшла з ладу автоматична система охолодження реакторів. Усунути наслідки аварії досі не вдається. За попередніми оцінками, озвученими владою Японії в середині квітня, роботи з ліквідації наслідків аварії на АЕС займуть ще як мінімум півроку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.