НОВИНИ

Росія використовує британську ліцензію, щоб поширювати пропаганду по всій Європі - The Telegraph

Зазначається, що один з каналів за останні шість років вісім разів порушив правила Ofcom, але продовжує працювати, використовуючи британську ліцензію.

Дві російські телевізійні станції, використовують Велику Британію задля поширення пропаганди і теорій змови по всій Європі. Про це повідомляє The Telegraph.

 

Станції, позначені в ЄС як такі, що поширюють "змови" про "іноземних політиків", мають ліцензії британського наглядового відомства Ofcom, і транслюють програми з Росії в колишні радянські республіки. Обидві телестанції, Ren TV та НТВ, зареєстровані в Лондоні.

 

Один з дипломатів попереджає, що "кампанію з потужної дезінформації" цих каналів, можна порівняти із зусиллями вжитими Кремлем після фінансування бойовиків на сході України, в очевидній спробі почати хвилювання серед російськомовних національних меншин.

 

Зазначається, що один з каналів за останні шість років вісім разів порушив правила Ofcom, але продовжує працювати, використовуючи британську ліцензію.

 

Порушення включають заклики глядачів підписати петицію, ініційовану референдум щодо зміни конституції Латвії, а також помилкове твердження про те, що ініціатива була схвалена латвійським виборчкомом. Також значним порушенням була трансляція в 2015 році коментарів російського політика Володимира Жириновського, який заявляв, що Росія повинна "випалити Київ напалмом".

 

За словами посла Латвії у Великій Британії Байби Браже, відомству Ofcom необхідно "робити більше" для вирішення даних завдань, а також закликала до змін в правилах ЄС, які могли б дозволити втручатися в конфліктні ситуації місцевим регуляторам.  Адже ці дві станції передавали "чисту пропаганду".

 

Окрім цього,  правила Європейського союзу дозволяють мовникам транслювати свої передачі на території всіх країн-членів, навіть якщо телеканали зареєстровані лише в одній державі. Регулятор в "країні походження одноосібно відповідає за контроль за кожною зареєстрованою мовною компанією незалежно від того, де передаються програми.

 

Нагадаємо, Служба безпеки України заявила, що депортувала журналістку каналу "Россия-24" Наталію Гончарову та заборонила їй в’їзд до України терміном на три роки. За інформацією спецслужби, Гончарова планувала проведення інформаційної провокації "шляхом тенденційного висвітлення виборів президента РФ" на території України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.