НОВИНИ

В ЄС відреагували на відсутність скасування е-декларацій для антикорупціонерів в Україні

Представники Єврокомісії висловили стурбованість через те, що ВР не змогла внести розгляд даного питання до порядку денного через відсутність потрібної кількості голосів.

Європейський Союз висловив незадоволення, що український парламент не скасував обов'язкового декларування майна і доходів для антикорупціонерів. Про це повідомляє Deustche Welle.

 

Зазначається, що найбільше обурення у євродепутатів викликав той факт, що Верховна Рада не змогла внести розгляд даного питання до порядку денного через відсутність потрібної кількості голосів.

 

"Важливо невідкладно скасувати необхідність для громадських активістів подавати е-декларації, щоб дозволити громадянському суспільству відігравати свою роль органа контролю без непотрібних перешкод", - підкреслив єврокомісар з питань політики сусідства Йоганнес Ган.

 

Наголошується, що з початку дії е-декларування в Україні представники громадянського суспільства не підпадали під вимогу подання електронної декларації. Однак у березні 2017 відбулися законодавчі зміни, згідно з якими повинні подавати декларації фізичні особи, які отримують кошти у рамках програм протидії чи запобігання корупції, що надають послуги у сфері антикорупційної політики за рахунок таких отриманих коштів або входять в керівництво антикорупційних неприбуткових організацій.

 

Нагадаємо, у посольстві США в Україні вважають, що зміни до законодавства, які додають громадських діячів до переліку зобов'язаних подавати електронні декларації, є кроком назад у процесі реформ в Україні. Такої ж думки посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф. Єврокомісар із питань європейської політики сусідства Йоханнес Хан закликав переглянути прийняті зміни.

 

Як повідомлялося, зобов’язання для заповнення електронних декларацій представниками громадських організацій з’являється лише з  2018 року.

 

Окрім цього, Верховна Рада прийняла законопроект, яким звільнила військовослужбовців рядового, сержантського, старшинського складів, молодшого офіцерського складу від обов'язку подавати е-декларації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.