НОВИНИ

Суд встановив, що Лозінський вбив людину для самоствердження

Колишній народний депутат від БЮТ Віктор Лозінський, якого суд визнав виннив в умисному вбивстві жителя Кіровоградської області Валерія Олійника, намагався штучно створити докази свого захисту.

Про це заявила суддя Неля Ластовка під час виголошення вироку екс-депутату.

За словами судді, у момент злочину Лозінський перебував у стані алкогольного сп'яніння.

Відзначається, що попередньо висадивши з машини жінку, він під'їхав до Валерія Олійника і, "керуючись бажанням самоствердитися за рахунок приниження інших з використанням малозначного приводу", почав наносити удари руками і ногами.

Суддя детально описала, як Лозінський переслідував Олійника, як стріляв йому в ногу з рушниці, після чого останній фактично втратив здатність пересуватися.

Від отриманих ран, перелік яких зайняв кілька сторінок вироку, Валерій Олійник помер у кареті швидкої допомоги дорогою до лікарні.

"Лозінський, маючи вищу юридичну освіту, достовірно знаючи особливості кваліфікації злочинів, знаючи, як проводяться оперативно-розшукові заходи, з метою уникнути кримінальної відповідальності за скоєння особливо тяжкого злочину почав штучно створювати докази свого захисту", - зазначиласуддя.

У цьому йому допомагали тодішній прокурор району Євген Горбенко(засудили до 9 років), який був свідком події, і начальник відділу міліції Михайло Ковальський(отримав 5 років умовно).

Їхні дії, згідно з вироком, призвели до втрати доказів і з самого початку направили слідство по хибному шляху.

Що стосується ролі єгеря Василя Перепелиці(отримав 4 роки), то він на прохання Віктора Лозінського, а також "сподіваючись отримати матеріальну винагороду", визнав себе винним у скоєнні вбивства Валерія Олійника.

За свідченнями єгеря, які суд визнав неправдивими, саме він "випадково" вистрелив в напрямку, де перебував загиблий.

Віктор Лозінський слухав вирок, однією рукою тримаючись за клітку, а в другій стискаючи зошит - в зал він майже не дивився.

Нагадаємо, напередодні Лозінського засудили до 15 років ув'язнення за вбивство. Його адвокат має намір оскаржити вирок в Апеляційному суді Києва.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.