НОВИНИ

У США зареєстрували законопроект щодо боротьби з пропагандою

Акт визначає порядок роботи іноземних ЗМІ в США.

Вчора у Вашингтоні був представлений законопроект щодо протидії іноземній пропаганді. Про це йдеться у Countering Foreign Propaganda Act of 2018.

 

Мета законопроекту – створення більшої прозорості в діяльності ЗМІ, що контролюються іноземними країнами. Для цього у законопроекті містяться вимоги щодо обов’язкового оприлюднення інформації про власників мас-медіа та їхні зв’язки з урядами інших держав.

 

Зазначається, що це дозволить краще показати роль та вплив іноземних державних органів на інформаційну сферу Америки.

 

Як зазначила Еліс Стефанік, одна з авторів законопроекту, конгресвумен-республіканка від Нью Йорку, американці мають знати, звідки надходить інформація. Разом з тим вона повідомила, що «законопроект є критичною ініціативою в протидії інформаційним операціям країн-противників США, в тому числі Росії».

 

Другий автор законопроекту, представник Массачусетсу з демократичної партії Сет Моултон у свою чергу підкреслив, що Росія атакувала американську демократію в 2016 році, вибори в Німеччині та Франції у 2017 році і вже почала розповсюджувати дезінформацію напередодні майбутніх виборів цього року. За його словами і РФ і Китай значно збільшили зусилля у впливі на суспільну думку, поширенні пропаганди заради досягнення власних політичних цілей.

 

«Ми не можемо бути засліпленими черговим виданням типу Russia Today, що поширює пропаганду та підриває нашу демократію», - підсумував він.

 

Нагадаємо, нещодавно повідомлялося, що Порошенко домовився про посилення співпраці України з ЄС у боротьбі з російською пропагандою.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.