НОВИНИ

У Польщі під посольством України спалили портрети Бандери та Шухевича

У свою чергу, посольство України у Польщі засудило маніфестації польських націоналістичних організацій з "антиукраїнською пропагандою".

У Варшаві під посольством України польські націоналістичні організації 19 березня провели акцію, у ході якої спалили портрети Степана Бандери та Романа Шухевича. Про це повідомив один із її учасників польський депутат Роберт Вінніцкі від партії "Рух народовий", яка представлена у польському Сеймі всього одним депутатом.

 

 

 

За його словами, націоналістична акція стала прямою відповіддю на марш націоналістів у Львові. Крім "Руху народового", до акції долучилися представники націоналістичних організацій "Національно-радикальний табір" та "Всепольська молодь".

 

 

Як зазнається, під час акції лунали гасла "Бандерівці – убивці", "Шухевич – злочинець" і "Сором за Україну". Зокрема, учасники акції закликали уряд Польщі "кардинально змінити свою політику стосовно Києва". Наприкінці націоналісти спалили портрети Бандери та Шухевича.

 

 

У свою чергу, посольство України у Польщі засудило маніфестації польських націоналістичних організацій з "антиукраїнською пропагандою".

 

"Свідомо чи несвідомо, але своїми діями та висловлюваннями вони розпалюють нетерпимість, діють на користь Кремля, в імперській політиці якого немає місця для існування ані вільної України, ані вільної Польщі та демократичної Європи", – йдеться в заяві українського диппредставництва.

 

Водночас, як повідомляється, до українського посольства прийшли також поляки, які висловили солідарність з Україною та українським народом під гаслом "За гідність вашу і нашу".

 

Нагадаємо, 6 березня міністерство закордонних справ Польщі заявило про стурбованість антипольським маршем у Львові, який відбувся 4 березня, й закликало українську владу відмежуватись від поглядів організаторів даної акції. Зазначається, що польське міністерство занепокоєне з приводу "загострення тону заяв деяких політичних кіл України щодо Польщі та поляків".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.