НОВИНИ

Активісти в окупованому Криму у день "виборів" провели акцію протесту під посольством РФ - InformNapalm

Зазначається, що на будівлі посольства показали слайди з іменами загиблих та зниклих безвісти українців, а також портрети політв’язнів, яких захопила окупаційна влада Криму.

Волонтери міжнародного розвідувального товариства InformNapalm повідомили, що увечері, 18 березня, на четверту річницю офіційної окупації Криму, яка співпала з нелегітимними виборами президента Росії, під адміністративною будівлею російського посольства українські волонтери та активісти з окупованого Криму провели акцію протесту.

 

Зазначається, що під час акції на стіні посольства показали слайди із зображенням військових злочинів Кремля. 

 

 

Зокрема, починаючи з 18.30, на будівлі відомства з’являлись слайди із проекцією імен загиблих та зниклих безвісти українських громадян, а також портрети політв’язнів, яких захопила окупаційна влада Криму.

 

Так, наприкінці акції, що тривала близько години, посольство РФ охопив слайд із полум’ям.

 

 

"Ідея проведення цієї акції виникла спонтанно, мене надихнув флешмоб активістів у Вашингтоні, які 26 лютого 2018 висвітлили проекцію зображень на російському посольстві на підтримку політичного в’язня Кремля Олега Сенцова. Мені здалося, що це дуже потужна візуальна комунікація і також дуже символічна саме у день російських виборів, бо відеопроекція легко змогла досягти стін посольства попри всі паркани і колючі дроти. Дуже приємно, що на акцію також завітав відомий закордонний військовий експерт Едмон Юе, він виклав гарні світлини з акції на своїй сторінці Facebook", - розповіла організатор акції Валентина Охлопкова в інтерв’ю InformNapalm.

 

 

Також ініціатор акції відзначила, що волонтерам довелося знайти потужний проектор, аби він міг перебити світло з вікон та підсвітку на будівлі посольства.

 

У свою чергу, працівники посольства РФ вимкнули світло та закрили жалюзі, щоб світло не пробивалося до кімнат, однак такі дії лише посприяли акції.

 

"На акції були мої друзі і знайомі, активно допомагали волонтери з Криму. Під час акції досить спонтанно виникла ідея показати фото так званих «іхтамнєтів», які захоплювали Крим та зробити проекцію відео вогню на стіни будівлі. Також хочу подякувати друзям з організації “Crimea SOS”, за інформацію про всіх кримських активістів та військових, які загинули, зникли безвісти та були незаконно ув’язнені в результаті дій російських агресорів в Криму. Головним гаслом акції ми обрали вислів «Нехай зрозуміє кремлівська тварина, що кримський півострів – це Україна!». Це варіація, основу якої ми взяли зі слогану від патріотів з міста Маріуполя. До речі, це графіті було ключовим на нашій минулій виставці, присвяченій обороні Маріуполя", - підкреслила організатор акції.

 

 

Нагадаємо, міжнародне розвідувальне товариство Informnapalm спільно з  проектом "Іхтамнєт_м0209" оприлюднили інтерактивну карту щодо загиблих російських військових та найманців у Сирії.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.