НОВИНИ

Макалістер назавав три шляхи вирішення питання деокупації Криму

За словами глави комітету із закордонних справ Європарламенту, ЄС має очолити міжнародні переговори щодо питання конфлікту на Донбасі та анексії Криму.

Голова комітету із закордонних справ Європейського парламенту Девід Макалістер заявив, що  Європейський Союз повинен очолити міжнародні переговори щодо деокупації анексованого Росією Криму. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

 

За його словами, питання збройного конфлікту на Донбасі та анексії Криму потрібно вирішувати трьома шляхами.

 

"Перший – слід рішуче розглянути пропозицію розміщення там миротворчої місії ООН, включно із російсько-українським кордоном… Друге. ЄС повинен зробити свою амбіційну пропозицію щодо своєї ролі в стабілізації конфлікту, який, зокрема, може означати призначення спеціального політичного посланця ЄС в питанні війни на Донбасі. І останній пункт. Ситуація в Криму вимагає можливого створення міжнародного формату переговорів для досягнення деокупації українського півострова", - підкреслив глава комітету.

 

Раніше посол Японії в Україні Шігекі Сумі заявив, що Токіо не визнає підсумків голосування на "виборах" президента Росії на території окупованого Криму.

 

Також міністр закордонних справ Австрії Карін Кнайссль заявив, що віддані на "виборах" президента РФ в окупованому Криму голоси не можуть вважатися дійсними.

 

Як повідомлялося, 19 березня президент України Петро Порошенко назвав результати "виборів" у Криму "фількіною грамотою".

 

Нагадаємо, що минулого тижня представники країн ЄС, зокрема ПольщіАвстріїФранціїНімеччиниНорвегіїЕстонії та Латвії заявили, що не визнають виборів в окупованому Криму.