НОВИНИ

Порошенко назвав результати "виборів" у Криму "фількіною грамотою"

За словами глави держави, спроба Москви легітимізувати агресію та анексію півострова "повністю приречена на провал".

Президент України Петро Порошенко, заявив що проведення Росією так званих виборів президента РФ у тимчасово окупованому Криму є черговим брутальним порушенням міжнародного права. Про це йдеться на офіційному сайті президента.

 

 

«Ані зафіксована «явка», ані  намальований «результат» не відповідають реальній активності мешканців півострова. Оприлюднені офіційні «дані» є ні чим іншим, як фальсифікацією. І говорячи відомим російським фразеологізмом це є «фількіна грамота» - підкреслив глава держави.

 

За його словами спроба Москви легітимізувати агресію та анексію півострова "повністю приречена на провал".

 

Також він наголосив, що Росія вкотре не дотримується положень статуту ООН та Гельсінського заключного акту.

 

«Це й не дивно для країни, яка систематично й свідомо протиставляє себе усьому зовнішньому світу. Так звані вибори в Криму – ще одне свідчення зневаги Кремля до основоположних документів та принципів, на яких протягом 70-ти років базуються міжнародний мир та безпека, зокрема Статут ООН та Гельсінський заключний акт», - сказав голова держави.

 

Крім того Порошенко відзначив, що  Кримчани, які не взяли участь у так званих виборах, зазнали значного тиску з боку окупаційної влади.

 

«Я вдячний тим кримчанам, які не взяли участь у цьому фарсі, незважаючи на серйозний тиск, який вони зазнавали. Їм погрожували, примушували, зазивали на так звані дільниці подарунками. Але їхній мовчазний протест красномовно засвідчив: Крим – це Україна», - додав він.

 

Як повідомялося, 18 березня Порошенко заявив, що міжнародні партнери України не визнають вибори президента Росії в окупованому Криму, а єдиний президент, якого обиратиме Крим, буде президент України. Про це повідомляє прес-служба голови держави.

 

Нагадаємо, що минулого тижня представники країн ЄС, зокрема Польщі, Австрії, Франції, Німеччини, Норвегії, Естонії та Латвії заявили, що не визнають виборів в окупованому Криму.

 

Після обробки 99% підсумкових протоколів дільничої виборчої комісії (ДВК), президент Росії Владімір Путін набрав 76,65% голосів. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.