НОВИНИ

Отруєння Скріпаля. У Британію прибули міжнародні експерти з хімічної зброї

Зазначається, що результати аналізу зразків нервово-паралітичної речовини стануть відомі щонайменше через два тижні.

У Велику Британію прибули міжнародні експерти з Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХО), щоб оцінити зразки нервово-паралітичної речовини, якою отруїли колишнього шпигуна Росії Сєргєя Скріпаля та його доньку у місті Солсбері. Про це повідомляє BBC.

 

Зазначається, що команда ОЗХО відвідає військову дослідницьку базу в Портоні-Дауні в Уїлтширі.

 

Крім того, делегація міжнародної організації також зустрінеться зі старшими детективами Британії. 

 

Наголошується, що результати аналізу стануть відомі щонайменше через два тижні.

 

Раніше американський телеканал ABC News повідомив, що колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля з донькою Юлією могли отруїти нервово-паралітичною речовиною через систему вентиляції автомобіля. Так, відповідно до вказаної версії, нервово-паралітична речовина була порошкоподібною і поширилася автомобілем через вентиляційну систему.

 

Як повідомлялося, 18 березня міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон заявив, що Лондон має докази того, що Росія упродовж останніх 10 років таємно розробляла "Новичок", яким, найпевніше, отруїли Скріпаля.

 

Нагадаємо, у посольстві РФ у Лондоні заявили, що британська сторона відмовилася надати Росії доступ до отруєного екс-шпигуна Сєргєя Скріпаля, оскільки розглядає його як британського підданого.

 

16 березня міністр закордонних справ Великої справ Британії Борис Джонсон заявив, що, ймовірно, президент Росії Владімір Путін особисто віддав наказ застосувати нервово-паралітичну речовину "Новачок" для отруєння колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки.

 

 5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.

 

Зокрема раніше британське видання The Guardian повідомило, що слідство з розслідування інциденту з російським агентом Скріпалем і його дочкою в Солсбері вважає, що для їхнього отруєння був використаний нервово-паралітичний газ. Крім того, стало відомо, що Федеральна служба безпеки РФ раніше використовувала речовину, якою був отруєний колишній російський шпигун Сєргєй Скріпаль. Спецслужба Росії використала сильнодіючий синтетичний наркотик фентаніл, дія якого значно сильніше за дію героїну, під час штурму захопленого терористами театрального центру в Москві на Дубровці в 2002 році.  Експерт з питань хімічної зброї Хеміш де Бреттон-Гордон заявив, що нервово-паралітична речовина "Новачок" була виготовлена у російському місті Шихани (Саратівська область), де знаходиться військовий науково-дослідницький центр РФ. 

 

 15 березня, стало відомо, що Велика Британія має намір відправити міжнародним експертам Організації із заборони хімічної зброї речовину, якою отруїли колишнього розвідника Сєргєя Скріпаля та його дочку. Борис Джонсон сказав, що експерти в ОЗХЗ, яка базується в Нідерландах, матимуть змогу перевірити матеріали британських слідчих.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.