НОВИНИ

Геращенко прокоментувала «істерики» щодо заборони голосування у дипустановах РФ в Україні

Заступниця голови ВР вважає безпідставними побоювання, що Росія вдасться до симетричної відповіді й закриє українські установи в день українських виборів й не дасть українцям проголосувати.

Заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко 18 березня заявила, що вважає правильним недопуск громадян Росії до дипломатичних установ РФ для голосування на президентських «виборах» РФ.

 

«З приводу істерик деяких осіб щодо недопуску до російського посольства і консульств РФ в день голосування. Перше: ВР України два тижні тому прийняла звернення до парламентів краін ЄС і G7, до міжнародних інституцій із закликом не визнавати вибори Путіна, бо вони фальсифікуються, зокрема в украденому Криму. Якщо ми закликаємо світ не визнавати ці вибори, й це є офіційна заява ВР, було б дивно , аби ці вибори відбувалися на території України. Друге: МЗС України офіційно звертався до РФ припинити провокацію й скасувати незаконні вибори в Криму, й попереджав, що у випадку продовження цих провокаційних фальсифікацій виборів, українська сторона змушена також прийняти відповідні заходи», - написала вона на своїй сторінці у Facebook.

 

За словами Геращенко, третім питанням є питання безпеки. Київ не дозволить будь кому в цей день вчинити провокації в дипломатичних установах іншої країни і потім це використовувати. Тому все правильно.

 

Вона також вважає безпідставними побоювання, що РФ вдасться до симетричної відповіді й закриє українські установи в день українських виборів й не дасть українцям проголосувати, бо Росія вже не дала українцям на окупованому Криму і Донбасі обирати президента і ВР в 2014, й провести місцеві вибори.

 

«Щодо того, що РФ вдастся до симетричної відповіді й закриє українські установи в день українських виборів й не дасть українцям проголосувати, як тут дехто завиває, то нагадаю, що Росія вже не дала українцям на окупованому Криму і Донбасі обирати президента і ВР в 2014, й провести місцеві вибори. Росія буде робити все можливе для втручання в наступні вибори в Україні, аби завести проросійського президента і масовану п‘яту колону в ВР. Саме це, а не непрацюючі дільниці в я Росії, будуть загрозою», - написала вона.
 

Як повідомлялося, 16 березня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що в Україні громадян Росії 18 березня не допускатимуть до дипломатичних установ РФ для голосування на президентських «виборах» РФ. 

 

За його словами,  відповідні дії пов'язані із проведенням РФ виборів в окупованому Криму.

 

Водночас він наголосив, що голосування в диппредставництвах та консульствах Росії на території України можливе лише за умови, якщо Москва відмовиться від проведення незаконних виборів у Криму. вибори президента РФ.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.