НОВИНИ

Польща і Британія підписали меморандум про співпрацю у боротьбі з російською дезінформацією

Зазначається, що угоду підписав міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович та глава МЗС Британії Борис Джонсон під час зустрічі у Лондоні.

Польща  і Британія підписали 16 березня меморандум про співпрацю у боротьбі з російською дезінформацією  у країнах Східної Європи, включаючи Україну і Білорусь. Про це повідомляє польський портал tvn24.pl.

 

Зазначається,що дану угоду підписав міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович та глава МЗС Британії Борис Джонсон під час зустрічі у Лондоні.

 

"Польща має довгу історію відносин з Росією, зокрема з режимом Володимира Путіна, і у нас є багато питань (оскаржених) з ними. Наші відносини зараз досить складні, тому що ми не сприймаємо агресивний підхід Росії", - підкреслив польський очільник.

 

 

У свою чергу, прийнятий документ засвідчує підтримку Польщі щодо замаху на екс-агента Сєргєя Скріпаля у Британії.

 

"Новий меморандум має зміцнити існуючу співпрацю у цій сфері, включаючи розвиток грудневого польсько-британського саміту у Варшаві, під час якого був підписаний Договір про оборонну політику, і було вирішено надати фінансову підтримку трансляції телеканалу "Белсад" у Білорусі", - йдеться у повідомленні.

 

 

Нагадаємо, міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович заявив, що Варшава готова підтримати введення додаткових санкції проти Росії після отруєння колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля на території Великої Британії.

 

Як повідомлялося, 16 березня міністр закордонних справ Великої справ Британії Борис Джонсон заявив, що, ймовірно, президент Росії Владімір Путін особисто віддав наказ застосувати нервово-паралітичну речовину "Новачок" для отруєння колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки

 

Нагадаємо, 5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.

 

Зокрема раніше британське видання The Guardian повідомило, що слідство з розслідування інциденту з російським агентом Скріпалем і його дочкою в Солсбері вважає, що для їхнього отруєння був використаний нервово-паралітичний газ. Крім того, стало відомо, що Федеральна служба безпеки РФ раніше використовувала речовину, якою був отруєний колишній російський шпигун Сєргєй Скріпаль. Спецслужба Росії використала сильнодіючий синтетичний наркотик фентаніл, дія якого значно сильніше за дію героїну, під час штурму захопленого терористами театрального центру в Москві на Дубровці в 2002 році.  Експерт з питань хімічної зброї Хеміш де Бреттон-Гордон заявив, що нервово-паралітична речовина "Новачок" була виготовлена у російському місті Шихани (Саратівська область), де знаходиться військовий науково-дослідницький центр РФ.

 

15 березня, стало відомо, що Велика Британія має намір відправити міжнародним експертам Організації із заборони хімічної зброї речовину, якою отруїли колишнього розвідника Сєргєя Скріпаля та його дочку. Борис Джонсон сказав, що експерти в ОЗХЗ, яка базується в Нідерландах, матимуть змогу перевірити матеріали британських слідчих.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.