НОВИНИ

Верховна Рада призначила нового омбудсмена

Відповідне рішення підтримали 280 народних депутатів.

Верховна Рада в четвер, 15 березня, призначила Людмилу Денисову на посаду уповноваженою з прав людини. Відповідне рішення підтримали 280 народних депутатів.

 

 

Зазичмо, що Денисова є депутатом з фракції "Народний фронт". Так, фракції коаліції погодили її кандидатуру на пост омбудсмена ще в травні 2017 року, однак вже в червні стало відомо, що у сесійній залі не вистачить голосів для її призначення.

 

Нагадаємо, Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ рекомендувало переглянути процедуру обрання Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. У БДІПЛ ОБСЄ зазначають, що поточна процедура обрання "потенційно порушує незалежність Уповноваженого".

 

Термін повноважень нинішнього омбудсмена Валерії Лутковської закінчився 27 квітня 2017 року. Комітет Верховної Ради з прав людини розглянув і схвалив три кандидатури, подані народними депутатами. Таким чином, у Верховній Раді має відбутися таємне голосування по трьох кандидатур - Людмили Денисової (народний депутат фракції "Народний фронт"), Сергія Алексєєва (фракція "Блок Петра Порошенко"), Андрія Мамалиги (адвокат, правозахисник, громадський діяч).

 

Проте 6 червня Верховна Рада не розпочала обрання уповноваженого з прав людини, оскільки Нацагентству щодо запобігання корупції було потрібно більше часу для перевірки всіх кандидатів.  13 липня народні депутати України прийняли закон (№6427-д) про Конституційний суд, який передбачає, в тому числі, зміну процедури обрання і призначення уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.