НОВИНИ

  ▪   Христина Вовчук

"Тіллерсон уже давно був у біді". Американське видання назвало причини Rexit

Оглядач з міжнародних відносин видання Politico Сьюзан Глассер провела масштабне розслідування довкола звільненая Рекса Тіллерсона з посади держсекретаря США.

Державні секретарі повинні вміти вирішувати складні дипломатичні головоломки, однак екс-очільник США Рекс Тіллерсон не спромігся навіть "прочитати" власного боса (президента Дональда Трампа, - Ред.). Про це написала головний оглядач з міжнародних відносин американського видання Politico Сьюзан Глассер (Susan Glasser).

 

 

У статті відзначається, що "Тіллерсон вже давно був у біді", ще коли влітку 2017 року назвав Трампа "ідіотом". Про це телеканал NBC повідомив після наради у Пентагоні, під час якої господар Білого дому вимагав збільшити ядерний арсенал країни.

 

Наголошується, що нафтовик-мільярдер з Техасу, прибув до Державного департаменту "зі значним зарубіжним діловим досвідом, але був новачком у міжнародній дипломатії".

 

Читайте також: Зміна держсекретаря США: Помпео замість Тіллерсона

 

"Заперечуючи закони політичної сили тяжіння на кожному кроці, Тіллерсон ворогував з колегами членів кабінету, зіткнувся з працівниками Білого дому, та відчужувався від багатьох тисяч посадових осіб у Державному департаменті", - йдеться у матеріалі.

 

У виданні підкреслили, що екс-держсекретар ледь розмовляв з радником з питань національної безпеки Гербертом Макмастером, воював з зятем Трампа Джаредом Кушнером, знехтував ключовими членами Конгресу, які колись "подбали про нього", та практично вийшов з циклу ключових політичних рішень.

 

"Коли вищі посадові особи ключових союзників прибували у  місто, вони часто навіть не бентежились планувати зустрічі в маргінальному Державному департаменті Тіллерсона,і кілька його власних послів були абсолютно непоміченими до кінця, усвідомлюючи, що вплив зосереджений у Білому домі", - підкреслила автор.

 

Водночас даний перелік, як і раніше, не повною мірою пояснює, чому Трамп розпочав Rexit проти Тіллерсона.

 

"Проблема полягає у тому, що він втратив довіру президента", - сказав колишній радник з питань національної безпеки при адміністрації Буша Стівен Гедлі , чий партнер, колишній держсекретар Кондоліза Райс, рекомендувала Тіллерсона  на дану посаду.

 

Так, розбіжності Тіллерсона  і Трампа були насамперед щодо нестабільної зовнішньою політики нового президента з питань, починаючи від ядерної угоди Ірану (Трамп назвав цю угоду помилковою і "найгіршою" в історії США) до Росії, та до близькосхідної політики.

 

"Незмінно колишній генеральний директор компанії ExxonMobil намагався керувати Трампом з метою зменшення його запальної політики", - йдеться у матеріалі.

 

"Тіллерсон ніколи не думав про це. І зрештою, це була його велика помилка: він не сприйняв світ неправильно;він помилився президентом,і його власний персонал теж. Він вважав, що Держдепартамент був його ворогом, але це не так. Білий дім був", - підсумувала журналіст.

 

Також у статті додається, що Тіллерсон уникав професійних співробітників Департаменту з самого початку, розпочав велику, але погано продуману реконструкцію, яка, здавалося, була "натхненна найгіршою корпоративною реструктуризацією", підтримав запропоноване широкомасштабне зменшення бюджету Трампа.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.