НОВИНИ

Меркель переобрали канцлером Німеччини

Вона очолить уряд ФРН четвертий термін поспіль.

У середу, 14 березня, парламент Німеччини обрав Ангелу Меркель на посаду федерального канцлера ФРН на четвертий термін поспіль.

 

Кандидатуру голови Християнсько-демократичного союзу (ХДС) підтримали 364 депутати бундестагу. "Проти" проголосували 315 парламентаріїв, ще дев’ять осіб утрималися.

 

 

Цього самого дня Меркель отримає з рук федерального президента Франка-Вальтера Штайнмайера (Frank-Walter Steinmeier) грамоту про призначення на посаду канцлера. Потім главу нового уряду приведуть до присяги перед депутатами бундестагу та членами бундесрату. Слідом за цим грамоти про призначення від президента отримають члени кабінету міністрів, які потім також складуть присягу.

 

У другій половині дня в середу відбудеться перше засідання уряду.

 

Як повідомлялося, 12 березня у Німеччині лідери Християнсько-демократичного союзу (ХДС), Християнсько-соціального Союзу (ХСС) та Соціал-демократична партії (СДПН) підписали коаліційну угоду. Документ складається зі 177 сторінок. Так, угоду підписали канцлер Німеччини та очільниця ХДС Ангела Меркель, голова ХСС Горст Зеєгофер, а також тимчасовий виконувач обов'язків голови СДПН Олаф Шольц.

 

Водночас Меркель заявила, що одним із центральних пунктів угоди є внутрішня безпека.

 

 4 березня в Німеччині соціал-демократи дали згоду на створення "великої коаліції" з блоком канцлерки Ангели Меркель ХДС/ХСС. "За" створення "великої коаліції" проголосували 66 відсотків членів партії.

 

Рішення соціал-демократів відкрило шлях для створення нового уряду Німеччини, що почне діяти в середині березня.