НОВИНИ

У Сеймі Польщі анонсували засідання щодо ролі спецслужб РФ у дестабілізацію польсько-українських відносин

Опьола повідомив, що інформацію про вплив Росії мають представити голови Агентства внутрішньої безпеки (ABW), Агентства розвідки (AW), Служби військової контррозвідки (SKW) та Служби військової розвідки (SWW).

У Польщі комітет Сейму з питань спецслужб 22 березня проведе засідання, на якому планують обговорити роль спецслужб Росії у дестабілізації польсько-українських відносин. Про це у вівторок, 13 березня, пише Польське радіо.

 

Як зазначається, інформацію про вплив РФ мають представити голови Агентства внутрішньої безпеки (ABW), Агентства розвідки (AW), Служби військової контррозвідки (SKW) та Служби військової розвідки (SWW) Польщі.

 

"Скличу на майбутній четвер – 22 червня – засідання комітету. Хочемо дізнатися від голів спецслужб (…) про те, якою є роль російських спецслужб в антипольських провокаціях та дезінформації в Україні", – заявив глава комітету Марек Опьола.

 

За його словами, керівників польських спецслужб попросили представити звіт щодо ролі Росії в антиукраїнських діях у Польщі.

 

"Водночас ми попросимо їх представити звіт про роль росіян у подібних антиукраїнських діях у Польщі. На нашу думку, ці акції спрямовані на провокування та поглиблення неприхильності до громадян України у Польщі та поляків в Україні і це частина гібридної війни Росії", – наголосив Опьола.

 

Нагадаємо, 6 березня міністерство закордонних справ Польщі заявило про стурбованість антипольським маршем у Львові, який відбувся 4 березня, й закликало українську владу відмежуватись від поглядів організаторів даної акції.

 

Як повідомлялося, 5 березня заступник міністра закордонних справ Польщі Бартош Ціхоцький заявив, що в польської влади існує проблема відсутності довіри до України. Водночас він поскаржився на те, що в квітні 2015 року, в день візиту президента Польщі до Верховної Ради, Київ прийняв закони про героїзацію Української повстанської армії.

 

Крім того, як зазнається, у Львові 4 березня праворадикальні активісти провели марш з гаслами проти Польщі через новий закону про заборону "бандеризму".

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.