НОВИНИ

Суд відмовив Газпрому щодо скасування штрафу АМКУ на 171 млрд

Штраф на російську компанію накладений через порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Київський апеляційний господарський суд не задовольнив апеляційну скаргу російського "Газпрому" щодо штрафу Антимонопольного комітету України в 171 мільярд гривень, накладеного через порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Відповідне рішення суд ухвалив у вівторок, 13 березня, передає прес-служба суду.

 

"Ухвалою від 13.03.2018 у справі № 910/18299/16 КАГС відмовив ПАТ "Газпром" у задоволенні апеляційної скарги та залишив без змін ухвалу місцевого суду щодо механізму виконання судового рішення", – йдеться в повідомленні.

 

Нагадаємо, у жовтні 2017 року Господарський суд ухвалив рішення, яким дозволив стягнути штраф у розмірі 171 млрд грн з Газпрому.

 

Як повідомлялось, 28 лютого Нафтогаз отримав остаточне рішення Стокгольмського арбітражу щодо транзиту, відповідно до якого суд зобов`язав Газпром виплатити Нафтогазу 4,63 млрд дол. За результатами розгляду двох справ Газпром винен українській компанії 2,56 млрд дол.

 

У російській компанії не погодилися з рішенням арбітражу і заявили, що оскаржуватимуть його. 1 березня Газпром відмовився від своїх зобов`язань щодо постачання в березні в Україну газу і повернув Нафтогазу передоплату за це паливо. Тому "Нафтогаз України" уклав контракт на поставку 60 млн куб. м газу з польською державною нафтогазовою компанією PGNiG ("Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo"). Також відзначається, що поставки почалися 2 березня о 6:00 через вузол "Германовичи", який з`єднує українську та польську газотранспортні системи.