НОВИНИ

Розробник "Новичка" заявив, що Скріпаль і його донька не одужають

Двох грамів цієї нервово-паралітичної речовини може бути достатньо для вбивства 500 людей.

Якщо екс-шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньку Юлію отруїли нервово-паралітичною речовиною "Новичок", то навіть при сприятливому розвитку подій вони не зможуть повністю одужати. Про це заявив один з основних розробників цієї отруйної речовини хімік Віл Мірзаянов, передає Українська правда.

 

"Вона мінімум у 10 разів потужніша, ніж будь-яка відома отруйна речовина нервово-паралітичної дії. Навіть якщо вони виживуть, вони не одужають", -  заявив Мірзаянов, який з 1990-х живе в США.

 

Хімік передбачає, що в Солсбері завезли два окремих нешкідливих компонента і вже в Великобританії з'єднали їх в аерозоль, однієї дози якого могло вистачити для летального результату.

 

"У літню пору всього двох грамів буде достатньо, щоб убити 500 осіб", - сказав Мірзаянов.

 

Також він зауважив, що формулу "Новачка" в Росії не розсекречують, тому його не могла використовувати інша країна.

 

"Тільки Росія могла це зробити ... Вони можуть відправити його куди завгодно в дипломатичному багажі", - вважає Віл Мірзаянов.

 

На що президент міжнародної асоціації ветеранів підрозділу антитерору "Альфа" Сергій Гончаров заявив, що російські спецслужби кілька десятиліть тому відмовилися від практики знищення "перебіжчиків", тим більше за допомогою нервово-паралітичних газів.

 

"Наші спецслужби такі варіанти знищення людей не застосовують", - зазначив Гончаров.

 

Нагадаємо, 5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії. 

 

Зокрема раніше британське видання The Guardian повідомило, що слідство з розслідування інциденту з російським агентом Скріпалем і його дочкою в Солсбері вважає, що для їхнього отруєння був використаний нервово-паралітичний газ. Крім того, стало відомо, що Федеральна служба безпеки РФ раніше використовувала речовину, якою був отруєний колишній російський шпигун Сєргєй Скріпаль. Спецслужба Росії використала сильнодіючий синтетичний наркотик фентаніл, дія якого значно сильніше за дію героїну, під час штурму захопленого терористами театрального центру в Москві на Дубровці в 2002 році.

 

Згодом стало відомо, що прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей, виступаючи перед депутатами Палати громад, повідомила про високу вірогідність причетності Росії до замаху на колишнього розвідника Сєргєя Скріпаля та його дочку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.