НОВИНИ

У Греції українського моряка засудили на 180 років

У зверненні Денис Бровченко стверджує, що представники українського консульства ігнорують прохання про допомогу.

У понеділок, 12 березня, у Греції черговий український моряк отримав величезний термін за обвинуваченнями в організації перевезення сирійських біженців, повідомляє ТСН.

 

40-річного українця Дениса Бровченка грецька судова система засудила до 180 років.

 

Чоловік не перший, кого у Греції засудили за нелегальне перевезення біженців.

 

Засуджені та їхні родичі нарікають, що українські дипломати не докладають відповідних зусиль для допомоги морякам. Адже,за словами моряків, вироки, які їм присуджують грецькі суди, неадекватні. Вони сягають 25-200 років. Вбивці і наркоторговці отримують значно менші терміни, а громадяни ЄС і турки, затримані за такими ж обвинуваченнями у перевезенні нелегалів, відсиджують у грецьких в'язницях лише по кілька років.

 

Денис Бровченко записав відеозвернення, у якому висловлює припущення, що дипломати інших країн якимось чином домовляються з Грецією щодо своїх засуджених громадян.

 

"Всі, кого ви бачите в цій камері - громадяни України, ув'язнені на довічний термін. За що? Всі були затримані береговою охороною під час перевезення біженців із Близького Сходу до Італії морським шляхом. Зараз це розповсюджена вакансія в Європі. А ось наслідки є нечуваним сюрпризом для кожного - довічне ув'язнення. Найприкріше у цій ситуації, що місцева влада не дає можливості виправдати і захистити себе, а представники наших держав (консульство) ігнорують всі наші багаторазові прохання про допомогу, такі як юридична підтримка або хоча б візит і консультації", - сказав у зверненні моряк.

 

Нагадаємо, 6 лютого представник Уповноваженої з прав людини Верховної Ради України Михайло Чаплига заявив, що близько 200 українських моряків перебувають у тюрмах Греції за звинуваченням у перевезенні нелегальних мігрантів і незаконному перетині кордону.

 

Згідно з повідомленням, деяким із затриманих вже винесли обвинувальні вироки — українців засуджують до 50, 200 і навіть 400 років ув’язнення.

 

Згодом стало відомо, що у Греції затримали 120 громадян України, 42 з яких уже засуджені за обвинуваченням у перевезенні нелегальних мігрантів.