НОВИНИ

Росія випередила НАТО у нарощуванні сил біля кордонів - дослідження

За даними американського аналітичного центру, у бойових танках Росія буде перевищувати кількість НАТО на 5,9 до 1, у піхотних бойових машинах - на 4,6 до 1, та у ракетній артилерії 270 до жодного.

Американський аналітичний центр Research and Development (RAND - "Дослідження і розробка") опублікував звіт " Стратегічне попередження про східний фланг НАТО" щодо небезпеки з боку Російської Федерації для Північноатлантичного альянсу. За даними дослідження, Росія має більш модернізовану підготовку до наземної операції біля своїх кордонів, аніж НАТО, повідомляє видання The Economist.

 

За даними звіту, Росія тепер має значну місцеву перевагу в будь-якій конфронтації з НАТО поблизу власного кордону.

 

Зокрема, з моменту вторгнення Росії на східну Україну у 2014 році НАТО збільшило свої сили у Балтійському регіоні  за допомогою так званої "Посиленої передової присутності" (Enhanced Forward Presence, EFP).

 

Наголошується, що минулого літа Альянс розмістив 4530 військовослужбовців біля кордону з Росією у чотирьох бойових підрозділах під егідою Німеччини (в Литві), Великої Британії (в Естонії), Канади (в Латвії) та Сполучених Штатів Америки (у Польщі).

 

Так, "Основоположний акт про взаємні відносини, співпрацю і безпеку між Російською Федерацією і Організацією Північноатлантичного договору" (NATO-Russia Founding Act, 1997, - Ред.), анахронічна угода, що відображає більш оптимістичні часи, де солдати не розміщуються постійно, але відбувається безперервна ротація складу.

 

У свою чергу, у рамках всебічного зусилля, спрямованого на військову реформу після неоднорідної діяльності у війні проти Грузії в 2008 році, Росія "провела свої сили (багато у чому звівши призовників до другого ешелону), оснащувала їх сучасним важким озброєнням та відточувала їх великомасштабними вправами і бойовим досвідом в Україні та Сирії".

 

Також аналітичний центр підкреслив, що у бойових танках Росія буде перевищувати кількість НАТО на 5,9 до 1, у піхотних бойових машинах - на 4,6 до 1, та у ракетній артилерії 270 до жодного.

 

 "І поки НАТО буде користуватися істотними перевагами у бойових літаках, їхня ефективність буде значно зменшена, коли зіткнеться з найпотужнішою інтегрованою системою протиповітряної оборони", - зауважили в аналітичному центрі.

 

Крім того, за словами Бена Баррі з Міжнародного інституту стратегічних досліджень, перевага Росії над НАТО збільшується завдяки здатності використовувати свої внутрішні сполучення для посилення швидкості.

 

У звіті підсумували, що Альянс нехтує збереженням своєї військово-транспортної інфраструктури за часів "холодної війни".

 

"Мости наразі не можуть витримати вагу танків, а залізничні системи не призначені для перевезення важких вантажних автомобілів", - йдеться у звіті.

 

Нагадаємо, 12 березня міністр оборони Сполучених Штатів Америки Джеймс Меттіс заявив, що висловлювання президента Росії Владіміра Путіна щодо нового озброєння не вплинули на військову стратегію Пентагону.

 

Як повідомляось, речник МЗС України Мар'яна Беца у рамках послання президента РФ Владіміра Путіна до Федеральних зборів заявила, що Росія погрожує ядерними ударами. Так, 1 березня Владімір  Путін оголосив послання до Федеральних зборів РФ. Він повідомив про нову надзвукову ракету, яка "здатна маневрувати  на всіх ділянках польоту та оминати всі системи протиракетної оборони".

 

Згодом міністерство оборони США повідомило, що не здивоване заявами президента Росії Владіміра Путіна щодо нової ядерної зброї та наголосило, що американські військові готові захищати свою країну.

 

Також федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель та президент США Дональд Трамп провели телефонну розмову стосовно заяв російського президента Владіміра Путіна щодо "непереможної" зброї, а саме міжконтинентальних балістичних ракет "Сармат".

 

3 березня в Організації Північноатлантичного договору наголосили, що заяви президента Росії Владіміра Путіна із залякуванням партнерів по Альянсу є неприйнятними та непродуктивними.