НОВИНИ

У ЄС підтримують ідею щодо введення миротворчої місії ООН на Донбас — Моґеріні

Верховний представник нагадала, що рішення про таку місію приймається Радою Безпеки ООН, а не Європейським Союзом як таким.

Мінські домовленості залишаються єдиним планом врегулювання ситуації на сході України. Про це в інтерв'ю агентству УНІАН заявила віце-президент Європейської комісії - верховний представник Європейського Союзу у закордонних справах і політиці безпеки Федеріка Моґеріні.

 

"Мінські угоди ще повністю не реалізовані, і ми як і раніше вважаємо, що вони мають бути. Це мета переговорів у рамках Тристоронньої контактної групи та обговорення в "нормандському форматі". Мінськими угодами, дійсно, як це було вкрай необхідно, вдалося зупинити небезпечну ескалацію насильства. По-друге, вони надали план врегулювання ситуації, з якою ми стикаємося, таким чином, щоб повністю поважати територіальну цілісність і суверенітет України", - сказала Моґеріні.

 

Вона зазначила, що в ЄС відомо, що бойові дії на Донбасі тривають з жахливими наслідками.

 

"Ми працюємо над створенням умов, які гарантують досягнення повного припинення вогню і прискореного прогресу усіма сторонами конфлікту в рамках виконання своїх зобов'язань. Ми послідовно озвучуємо це через наші контакти як з українською владою, так і з Росією. Ось чому наші санкції важливі. Вони можуть посилити політичний та економічний тиск, запобігти подальшій ескалації і в кінцевому підсумку сприяти зміні поведінки Росії та її підходу до Мінським процесу", - зазначила Моґеріні.

 

Читайте також: Від Фінлядії до Канади. Які країни погодилися направити миротворців ООН на Донбас

 

На питання, чи може ЄС розглядати доповідь Інституту Хадсона з конкретними пропозиціями щодо миротворчої місії ООН, Моґеріні пояснила, що рішення про таку місію приймається Радою Безпеки ООН, а не Європейським Союзом як таким.

 

"Ми хотіли б, щоб Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні мала повний доступ до всієї території України, в тому числі, (перебувала – ред.) вздовж російсько-українського кордону, у відповідності зі своїм мандатом. Якби місія, узгоджена Радою Безпеки ООН, могла б усе це прискорити і допомогти просуванню реалізації Мінських домовленостей, ми б, звичайно, були тільки за", - наголосила верховний представник.

 

На уточнення, чи не настав час для ЄС бути більш активним учасником із врегулювання ситуації в Україні, Моґеріні вказала, що взаємодія ЄС "через наші держави-члени, Францію і Німеччину, з Україною і Росією, з ОБСЄ, ООН та США, тісна і відбувається на постійній основі".

 

"Ми не тільки є найбільшим учасником Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, але тепер і підсилюємо наш внесок. Крім того, ми підтримуємо переговори у Тристоронній контактній групі", - підкреслила Моґеріні.

 

Верховний представник також констатувала, що, якщо раніше Росія була стратегічним партнером для Євросоюзу, то "це вже не так".

 

Читайте також: Порошенко озвучив ключові умови розміщення миротворчої місії ООН на Донбасі

 

"Зрозуміло, що наші відносини з Росією - це не те, що було, і не те, що могло б бути: повна реалізація Мінських угод є ключовим елементом будь-яких істотних зрушень у наших відносинах. Але ми в ЄС знаємо, що там, де є явний інтерес ЄС, виборче взаємодія з Росією також необхідно", - додала вона.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.