НОВИНИ

"Нагальне бажання простого народу". У Китаї дозволили Сі Цзіньпіну безстроково керувати країною

За відповідні зміни до конституції проголосували 2958 членів парламенту.

Всекитайські збори народних представників в неділю, 11 березня, скасували часові обмеження для перебування на посаді голови КНР. Про це повідомляє DW.

 

Читайте також: Китайська пропаганда. Як Пекін впливає на політичні еліти Європи - дослідження

 

"Всекитайські збори народних представників скасували часові обмеження для перебування на посаді голови КНР. За відповідні зміни до конституції проголосували 2958 членів парламенту. Лише два голоси були віддані проти, а троє осіб утримались від голосування До сих пір голова КНР міг обіймати посаду лише два терміни по п'ять років", - зазначається у повідомленні.

 

Перша за 14 років правка конституції КНР знімає обмеження терміну повноважень глави держави та його заступника. Її було внесено за поданням Центрального комітету Комуністичної партії Китаю (ЦК КПК).

 

"Це нагальне бажання простого народу", - заявив делегат з північно-східної провінції Хейлунцзян Цзюй Сюцінь.

 

Читайте також: Bloomberg: У Білому домі назвали РФ і Китай загрозою стабільності і порядку у світі

 

Голова КНР Сі Цзіньпін обіймає цю посаду з 2013 року, і мав піти у відставку в 2023 році. Але тепер він зможе очолювати країну до кінця життя.

 

Крім зняття обмеження терміну повноважень глави держави депутати проголосували також за включення до конституції політичної філософії лідера країни - "думки Сі Цзіньпіна про соціалізм з китайськими особливостями".