НОВИНИ

Отруєння Скріпаля. Слідчі оточили ділянку на цвинатрі, де поховані родичі екс-шпигуна РФ

Зазначається, що донька екс-агента за три дні до отруєння могла відвідати могилу брата у його день народження.

Британські слідчі у місті Солсбері оточили ділянку на цвинтарі, де поховані дружина і син колишнього шпигуна Росії Сєргєя Скріпаля. Про це повідомляє The Guardian.

 

Зазначається, що експерти у спецодязі поставили блакитні намети над могилою дружини Скріпаля Людмили та меморіалом сина Олександра.

 

 

Зокрема, дослідники взяли з місця поховання  зразки для розслідування про отруєння нервово-паралітичним газом екс-агента та його доньки.

 

За даними поліції, дочка екс-полковника ГРУ за три дні до отруєння  могла відвідати могилу брата у його день народження.

 

Наголошується, що дружина екс-шпигуна Людмила померла у віці 59 років від раку у 2012 році, а син у березні минулого року у віці 43 років у Санкт-Петербурзі за невідомих обставин.

 

Крім того, у місті Солсбері близько 180 військовослужбовців прийшли на допомогу поліцейським, щоб дезактивувати об'єкти, які були заражені нервово-паралітичним газом.

 

Нагадаємо, 10 березня ЗМІ, посилаючись на джерела з поліції, повідомили, що колишнього шпигуна Росії Сєргєя Скріпаля та його доньку могли отруїти нервово-паралітичним газом у власному будинку.

 

Також 8 брезня британські ЗМІ повідомили, що колишній шпигун Росії Сєргєй Скріпаль, який був отруєний у Солсбері, підтримував тісні контакти з британський консультантом з безпеки, який брав участь у підготовці скандального досьє на президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа.

 

7 березня помічник комісара поліції Марк Роулі  заявив, що інцидент з отруєнням російського екс-розвідника Сергія Скрипаля у Великій Британії кваліфікували як замах на вбивство.

 

Раніше британське видання The Guardian повідомило, що слідство з розслідування інциденту з російським агентом Сергієм Скрипалем і його дочкою в Солсбері вважає, що для їхнього отруєння був використаний нервово-паралітичний газ.

 

7 березня стало відомо, що Федеральна служба безпеки РФ раніше використовувала речовину, якою був отруєний колишній російський шпигун Сєргєй Скріпаль. Спецслужба Росії використала сильнодіючий синтетичний наркотик фентаніл, дія якого значно сильніше за дію героїну, під час штурму захопленого терористами театрального центру в Москві на Дубровці в 2002 році.

 

6 березня міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон заявив про можливі санкції проти Росії, якщо буде доведено, що за отруєнням колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля стоїть Кремль.

 

Також у Великій Британії голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.

 

Як повідомлялось, 5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії.

 

Сєргєй Скріпаль — полковник військової розвідки на пенсії, у 2006 році був засуджений до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям у ЄС, Секретній розвідувальній службі Британії.