НОВИНИ

Російська група хакерів викрала на серверах МЗС Німеччини документи про Україну і Brexit - ЗМІ

Зазначається, що під час кібератаки нападники змогли вилучити у німецького МЗС близько шести файлів.

Хакери, які здійснили кібератаку на комп'ютери Міністерства закордонних справ та Міністерства оборони Німеччини, також вели полювання за документами щодо України та тих, що стосуються переговорів Європейського Союзу з Великою Британією про Brexit. Про це повідомляє видання Der Spiegel з посиланням на власні джерела.

 

"Серед вкрадених документів були записи переговорів ЄС з Україною і Білоруссю", - йдеться у повідомленні.

 

Зазначається, що під час кібератаки був витік даних, проте знаходився під контролем, бо у той час органи безпеки Німеччини вже знали про напад.

 

У свою чергу, групу хакерів також  цікавив хід переговорів Євросоюзу з Великою Британією щодо Brexit.

 

Зокрема, хакери змогли вилучити у німецького МЗС близько шести файлів.

 

Крім того, німецька влада не прокоментувала національну приналежність хакерської групи.

 

Нагадаємо, 2 березня стало відомо, що німецький аналітичний центр SWP став жертвою російських хакерів. Атаки на SWP почалися у грудні 2016 року, а за операцією стояла російська хакерська група APT28, відома також як Fancy Bear або Sofacy Group. Скоріш за все це було зроблено за допомогою шкідливого програмного забезпечення, яким було заражено смартфон одного з делегатів комітету, коли той перебував у московському готелі і користувався готельним wi-fi.

 

Як повідомлялось, 28 лютого стало відомо, що група хакерів Fancy Bear (APT28), діяльність якої пов'язують з Росією, здійснила кібератаку на комп'ютери Міністерства закордонних справ та Міністерства оборони Німеччини, впровадивши шкідливе програмне забезпечення.  За інформацією німецького агентства dpa, хакери, ймовірно, розмістили шкідливе програмне забезпечення в ключовій урядовій мережі. Працівники служби безпеки виявили слід атаки в грудні 2017 року. У МЗС Німеччини підтвердили цю інформацію. За даними ЗМІ, унаслідок атаки хакерам вдалося проникнути в так звану "Інформаційну мережу Берлін-Бонн" (IVBB), яка використовується Відомством федерального канцлера Німеччини, федеральними міністерствами та службами безпеки, а також Бундестагом та Бундесратом.