НОВИНИ

У Брюсселі Польща представила "Білу книгу" скандальної судової реформи

Зазначається, що даний документ був розповсюджений серед усіх держав-членів ЄС задля ознайомилення зі специфікою польської системи правосуддя.

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький під час зустрічі у Брюсселі з головою Європейської комісії Жаном-Клодом Юнкером і його заступником Франсом Тіммермансом представив так звану "Білу книгу", яка стосується верховенства права. Про це йдеться на сайті канцелярії польського прем’єра.

 

Зазначається, що книга нараховує сто сторінок, де перераховуються причини запровадження нової реформи судової системи.

 

 

За словами Моравецького, даний документ дозволить відновити повне порозуміння між Варшавою та Євросоюзом.

 

"Я сподіваюсь, що в майбутньому позиції Польщі та Європейської комісії будуть досить близькими, щоб повністю порозумітись щодо реформи системи правосуддя, що впроваджується в Польщі", - зауважив польський очільник.

 

 

"Ми також хочемо зменшити емоції, що виникли довкола реформи судової системи за останні місяці, квартали, і я думаю, що вона буде успішною", - підкреслив прем'єр.

 

У свою чергу, глава уряду наголосив, що "Біла книга", представлена в Брюсселі, є офіційним урядовим документом, який був прийнятий Комітетом з європейських справ.

 

 

"Він був розповсюджений серед усіх держав-членів ЄС і буде відправлений усім членам Європарламенту. Я б хотів, щоб усі ознайомились зі специфікою польської системи правосуддя, оскільки вона стала настільки гучною в Європі", - додав глава польського уряду.

 

"Ми зараз очікуємо дуже глибокий, суттєвий та серйозний аналіз цього документа, так само як ми дуже серйозно та суттєво наблизились до низки рекомендацій Європейської Комісії і, спираючись на ряд прикладів, ми намагалися об'єктивно та надійно відповісти на всі сумніви", - підсумував Моравецький.

 

Нагадаємо, 8 березня прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький під час зустрічі з головою Європейської Комісії Жаном-Клодом Юнкером у Брюсселі  заявив, що надмірний тиск Європейського Союзу на Польщу через рефому правосуддя може призвести до непередбачуваних наслідків. За його словами, такий тиск посилить в країні підтримку популістів, які мають антиєвропейські погляди.

 

1 березня депутати Європейського парламенту схвалили резолюцію, підтримавши рішення Європейської комісії розпочати процедуру санкцій проти Польщі через порушення верховенства права.

 

29 січня прем’єр-міністр Польщі Матуеш Моравецький заявив, що Варшава не розглядатиме варіант припинити членство в Європейському Союзі, незважаючи на серйозні суперечки щодо реформи судочинства з Європейською комісією. Прем’єр підкреслив, що Рада ЄС вимагає від польської сторони змінити пункти нової реформи судочинства, а саме випустила четверту рекомендацію, визначивши перелік кроків, які польська влада повинна виконати, щоб виправити ситуацію у найближчі три місяці й не допустити запуск санкцій.

 

Як повідомлялось, 10 січня президент Європейської Ради Дональд Туск дорікнув націонал-консерваторам з польської урядової партії "Право і Справедливість", що вони мають меркантильне ставлення до Європейського Союзу.

 

Наприкінці грудня минулого року Єврокомісія почала процедуру запровадження санкцій щодо Польщі через судову реформу. Однак польський уряд аргументує, що хоче зламати структуру влади, яка залишилася ще з комуністичних часів. Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький, який очолив уряд країни з 11 грудня 2017 року, виступив на захист судової реформи.