НОВИНИ

Справа Марківа. Під парламентом Італії відбулася акція на підтримку нацгварійця

Зазначається, що учасники акції закликали політиків, правоохоронні органи та дипломатів переглянути справу, аби довести невинуватість бійця АТО.

У Римі біля будівлі парламенту 8 березня відбулася акція підтримки бійця АТО Віталія Марківа, якого підозрюють у вбивстві італійського фоторепортера Андреа Роккеллі на Донбасі у травні 2014 року. Про це повідомляє Радіо Свобода.

 

Зазначається, що  учасники акції закликали політиків, правоохоронні органи та дипломатів переглянути справу, аби довести невинуватість бійця АТО.

 

"Ми віримо в італійське правосуддя, і Віталій Марків має бути виправданим, адже не існує жодного доказу його причетності до трагічної загибелі італійського репортера", - зауважив голова Християнського товариства українців Італії Олесь Городецький.

 

Також він закликав місцеві ЗМІ подавати  правдиву інформацію про хід розслідування і події в Україні.

 

Читайте також: Справа Марківа: війна репутацій та її заручники

 

Наголошується, що серед учасників акції була мати українського бійця Оксана Максимчук.

 

"Я чекаю нині на чесне розслідування, щоб створили спільну українсько-італійську слідчу групу, як нам обіцяють, і поїхали на місце подій розслідувати перебіг фактів. Якщо Італія хоче знати правду, треба їхати в Україну", - підкреслила вона.

 

За її словами, арештований хлопець тримається як «справжній солдат».

 

 

"Він в Італії, але душа його з побратимами в Україні", – додала мати бійця.

 

 

Нагадаємо, 7 березня під посольством Італії в Києві відбулася акція підтримки бійця АТО Віталія Марківа, якого підозрюють у вбивстві італійського фоторепортера Андреа Роккеллі на Донбасі у травні 2014 року.

 

Згодом активісти передали лист-звернення до посольства Італії з вимогою звільнити бійця АТО Віталія Марківа, якого підозрюють у вбивстві італійського фоторепортера Андреа Роккеллі на Донбасі у травні 2014 року. Зокрема, у зверненні містяться заклики до звільнення з-під варти Марківа, створення спільної українсько-італійської слідчої групи з розслідування загибелі італійського журналіста Роккелі, а також проведення чесного та аполітичного суду щодо українського бійця, який вже вісім місяців перебуває в ув’язненні в Італії.

 

Як повідомлялось, прокуратура міста Павія (регіон Ломбардія) обвинувачує Віталія Марківа, громадянина Італії і України, в умисному вбивстві з міномета італійського фотографа Андреа Роккеллі 24 травня 2014 року біля окупованого на той час Слов’янська Донецької області. Генеральна прокуратура України стверджує, що Марків не міг цього зробити, бо на озброєнні Національної гвардії, в лавах якої служить Марків, тоді взагалі не було мінометів. Також у ГПУ нагадали, що на той час згадану територію не контролювала українська влада і що Роккеллі перебував у зоні бойових дій без належного узгодження з владою України.