НОВИНИ

Отруєння Скріпаля. Екс-шпигун РФ мав контакти з британцем, який розслідував зв'язки Трампа з Росією

Зазначається, що британець був консультантом з безпеки у компанії, що належить автору скандального досьє на Трампа Крістоферу Стілу.

Колишній шпигун Росії Сєргєй Скріпаль, який був отруєний у Солсбері, підтримував тісні контакти з британський консультантом з безпеки, який брав участь у підготовці скандального досьє на президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа. Про це повідомляє видання The Telegraph з посиланням на джерела.

 

Зокрема, у британському виданні зауважили, що ім’я консультанта не назвали. Одна відомо, що він проживав поруч із будинком екс-агента .

 

За даними видання, екс-полковник РФ переїхав до Солсбері у 2010 році, де налаштував  тісний зв’язок  із консультантом з безпеки, який працював у компанії Orbis Business Intelligence Ltd, що належить колишньому  працівнику британської розвідки M16 Крістоферу Стілу.

 

Так, Крістофер Стіл  є автором скандального досьє щодо зв’язків команди Трампа з представниками РФ під час перевиборчої кампанії у США в 2016 році.

 

Нагадаємо, 7 березня помічник комісара поліції Марк Роулі  заявив, що інцидент з отруєнням російського екс-розвідника Сергія Скрипаля у Великій Британії кваліфікували як замах на вбивство.

 

Раніше британське видання The Guardian повідомило, що слідство з розслідування інциденту з російським агентом Сергієм Скрипалем і його дочкою в Солсбері вважає, що для їхнього отруєння був використаний нервово-паралітичний газ.

 

7 березня стало відомо, що Федеральна служба безпеки РФ раніше використовувала речовину, якою був отруєний колишній російський шпигун Сєргєй Скріпаль. Спецслужба Росії використала сильнодіючий синтетичний наркотик фентаніл, дія якого значно сильніше за дію героїну, під час штурму захопленого терористами театрального центру в Москві на Дубровці в 2002 році.

 

6 березня міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон заявив про можливі санкції проти Росії, якщо буде доведено, що за отруєнням колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля стоїть Кремль.

 

Також у Великій Британії голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.

 

Як повідомлялось, 5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії.

 

Сєргєй Скріпаль — полковник військової розвідки на пенсії, у 2006 році був засуджений до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям у ЄС, Секретній розвідувальній службі Британії.