НОВИНИ

"Не Росія сказала марширувати під прапорами Бандери". МЗС Польщі прокоментувало можливу причетність РФ до польсько-української кризи

За словами польського віце-міністра Бартоша Ціхоцького, Росія не причетна до антипольського маршу, який нещодавно відбувався у Львові.

Заступник міністра закордонних справ Польщі Бартош Ціхоцький заявив, що бачить "надмірну легкість"  у тому, як Україна пояснює усі польсько-українські суперечки діями Росії. Про це йдеться в інтерв'ю TVP Info, повідомляє польський портал dzieje.pl.

 

За його словами, "не російська сторона збудувала фальшиве та брехливе місце пам’яті на Верецькому перевалі, що звинувачує поляків у масовому вбивстві у березні 1939 року".

 

"Гадаю, що не російська сторона каже українським чиновникам прирівнювати іноді нас до радянського та нацистського окупанта тощо. Я не думаю, що російська сторона сказала у неділю, 4 березня, марширувати під прапорами Бандери з антипольськими гаслами кількасотособовій групі українців (у Львові)", - завуважив віце-міністр.

 

Зокрема, віповідаючи на питання, чи не було російського підбурювання щодо антипольського маршу у Львові, Ціхоцький відзначив, що Врашава дала Україні 24 години на висловлення власної позиції у даній справі.

 

"На жаль, ми не почули подібного дистанціювання з боку української влади. А тому ми були змушені вручити ноту протесту послу (України у Польщі Андрію) Дещиці" , - підкреслив він.

 

У свою чергу, очільник визнав, що громадяни Польщі, члени праворвдикальної групи "Фаланга", які нещодавно здійснили напад з використанням коктейлів Молотова на Центр угорської культури в Ужгороді, представлють "інтереси третьої сторони".

 

"Нещодавно був випадок, коли громадяни Польщі взяли участь у спробі нападу з використанням коктейлів Молотова на Центр угорської культури в Ужгороді, їх затримало у Польщі Агентство внутрішньої безпеки і нині триває розслідування у цій справі", - додав він.

 

Він додав, що бачить «надмірну легкість деяких осіб з української сторони», з якою вони пояснюють усі польсько-українські суперечки діями російської сторони.

 

Нагадаємо, 6 березня міністерство закордонних справ Польщі заявило про стурбованість антипольським маршем у Львові, який відбувся 4 березня, й закликало українську владу відмежуватись від поглядів організаторів даної акції. Зазначається, що польське міністерство занепокоєне з приводу "загострення тону заяв деяких політичних кіл України щодо Польщі та поляків".

 

 

5 березня заступник міністра закордонних справ Польщі Бартош Ціхоцький заявив, що в польської влади існує проблема відсутності довіри до України. Водночас він поскаржився на те, що в квітні 2015 року, в день візиту президента Польщі до Верховної Ради, Київ прийняв закони про героїзацію Української повстанської армії.

 

Крім того, як зазнається, у Львові 4 березня праворадикальні активісти провели марш з гаслами проти Польщі через новий закону про заборону "бандеризму".

 

Польський закон про Інститут національної пам’яті, що передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів, а також штрафи і тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту, набрав чинності 1 березня.

 

6 лютого президент Польщі Дуда підписав ухвалені парламентом поправки до закону про Інститут національної пам'яті, який криміналізує вислови про деякі історичні події. У ньому також передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.

 

Положення закону викликали протести в Україні та Ізраїлі, а також стурбованість у США та Франції.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.