НОВИНИ

Держдеп США прокоментував спробу Росії представити Україну ненадійним транзитером газу

За словами речниці Держдепу США, українці "надихнули світ", згуртувавшись для зменшення споживання газу на 14%, аби забезпечити надійне постачання газу ЄС.

Речниця Державного департаменту Сполучених Штатів Америки Хезер Науерт заявила, що спроба російського "Газпрому" представити Україну  ненадійних партнером з транзиту газу до Європейського Союзу  провалилася.

 

За її словами, громадяни України "надихнули світ", згуртувавшись для зменшення споживання газу на 14%, аби забезпечити надійне постачання газу ЄС.

 

"Українські громадяни надихнули світ, згуртувавшись для зменшення споживання газу на 14% минулого тижня, щоб забезпечити надійне постачання газу європейським споживачам. Спроба "Газпрому" у намаганні зобразити Україну та "Нафтогаз" як ненадійних партнерів з транзиту газу провалилася", - підкреслила речниця у Twitter.

 

 

Нагадаємо, 7 березня президент України Петро Порошенко висловив упевненість у тому, що російський "Газпром" у повному розмірі виплатить "Нафтогазові України" кошти, які його зобов’язав сплатити Стокгольмський арбітраж.

 

Як повідомлялось, 28 лютого Нафтогаз отримав остаточне рішення Стокгольмського арбітражу щодо транзиту, відповідно до якого суд зобов`язав Газпром виплатити Нафтогазу 4,63 млрд дол. За результатами розгляду двох справ Газпром винен українській компанії 2,56 млрд дол.

 

У російській компанії не погодилися з рішенням арбітражу і заявили, що оскаржуватимуть його. 1 березня Газпром відмовився від своїх зобов`язань щодо постачання в березні в Україну газу і повернув Нафтогазу передоплату за це паливо. Тому "Нафтогаз України" уклав контракт на поставку 60 млн куб. м газу з польською державною нафтогазовою компанією PGNiG ("Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo"). Також відзначається, що поставки почалися 2 березня о 6:00 через вузол "Германовичи", який з`єднує українську та польську газотранспортні системи.