НОВИНИ

Справа Курченка. Суд дозволив заочне розслідування щодо бізнесмена-втікача

Курченка підозрюють у створенні злочинної організації та заволодінні чужим майном.

Печерський районний суд Києва задовольнив клопотання Генеральної прокуратури України та дозволив розпочати спеціальне досудове рослідування щодо бізнесмена-втікачаСергія Курченка. Про це повідомила речниця генерального прокурора України Лариса Сарган на своїй сторінці у Facebook.

 

Курченка підозрюють "у створенні та забезпеченні діяльності злочинної організації з метою вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, а також вчиненні у її складі низки кримінальних правопорушень".

 

За словами Сарган, йдеться про: заволодіння шляхом підроблення документів чужим майном в особливо великих розмірах, скрапленим газом, належним ПАТ "Укрнафта" та ПАТ "Укргазвидобування", у співучасті зі службовими особами Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Міністерства економіки України, Аукціонного комітету з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля, ДК "Газ України" НАК "Нафтогаз України", службовими особами обласних державних адміністрацій та іншими особами. Вказаним підприємствам у результаті злочинних дій спричинено збитки на загальну суму 2 млрд 196 млн 176 тис. 418,64 гривень. У подальшому ці доходи були легалізовані (відмиті), через що податки не були сплачені у дохід держави.

 

Раніше заступник генпрокурора Євген Єнін заявив, що ГПУ звинувачує суддів Печерського районного суду Києва в саботажі розгляду клопотання про заочне засудження бізнесмена Сергія Курченка й допускає залучення їх до кримінальної відповідальності за ці дії. 

 

 

Нагадаємо, в липні 2017 року Генеральна прокуратура України ініціювала процедуру спеціального досудового розслідування щодо бізнесмена Сергія Курченка.

 

Як відомо, з лютого 2014 року Курченко переховується від правоохоронців за межами України, попри те, що йому було обрано запобіжний захід – тримання під вартою.

 

Курченко перебуває в міжнародному розшуку з березня 2014 року. Він фігурує в кримінальному провадженні як керівник злочинної організації, яка протягом 2010 – 2014 років, вчинила тяжкі та особливо тяжкі злочини у сфері господарських операцій зі скрапленим газом. Зокрема, Курченко організував незаконне заволодіння видобутого ПАТ "Укргазвидобування", ПАТ "Укрнафта" скрапленого газу на загальну суму 2,2 млрд грн шляхом його протиправного придбання на спеціалізованих аукціонах за цінами значно нижче ринкових, нібито для потреб населення. У той же час фактично скраплений газ членами злочинного угруповання надалі реалізовувався підконтрольними Курченку суб'єктами за ринковими цінами на території України.