НОВИНИ

Отруєння Скріпаля. У Лондоні анонсували засідання надзвичайного комітету через замах на екс-шпигуна РФ

Наголошується, що засідання урядового комітету з надзвичайних ситуацій Cobra буде проводити віце-прем'єр Ембер Радд.

У Великій Британії урядовий комітет з надзвичайних ситуацій Cobra анонсував засідання щодо розвитку розслідування навкого отруєння клишнього шпигуна Росії Сєргєя Скріпаля. Про це повідомляє BBC.

 

Зазначається, що надзвичайний комітет надасть останню інформацію щодо слідчих дій навколо даного інциденту.

 

За словами заступника комісара Марка Роулі, слідство щодо замаху на екс-полковника РФ знаходить на ранніх стадіях.

 

"Слідство знаходиться на ранніх стадіях, і будь-які спекуляції не є корисними. Ми хотіли б переконати громадськість, що цей інцидент сприймається нами надзвичайно серйозно, але в даний час ми не вважаємо, що існує безпосередній ризик для широкої громадськості", - зауважив він.

 

Наголошується, що засідання комітету буде проводити віце-прем'єр Ембер Радд.

 

У свою чергу,  вчені військового дослідницького центру Великої Британії в Порттон-Дауні вивчають "невідому речовину", якою отруїли екс-агента та його доньку.

 

Водночас професор університету Лідса Аластер Хей наголосив, що результати тесту можуть зайняти кілька днів.

 

Нагадаємо, раніше  у Великій Британії експерти, які займаються токсикологічними тестами щодо речовини, якою було отруєно колишнього шпигуна Росії Сєргєя Скріпаля та його доньку, заявили, що фентаніл, рицин і зарин є серед можливих токсинів, які використовувалися в очевидній спробі замаху на екс-полковника.

 

Крім того, російське посольство охарактеризувало реакцію на захворювання екс-агента  як "новий етап антиросійської кампанії" у Великій Британії та заперечило причетність російських спецслужб до даного інциденту.

 

7 березня стало відомо, що Федеральна служба безпеки РФ раніше використовувала речовину, якою був отруєний колишній російський шпигун Сєргєй Скріпаль. Спецслужба Росії використала сильнодіючий синтетичний наркотик фентаніл, дія якого значно сильніше за дію героїну, під час штурму захопленого терористами театрального центру в Москві на Дубровці в 2002 році.

 

Раніше міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон заявив, що англійська збірна може не взяти участі у Чемпіонаті світу з футболу в Росії, якщо встановиться причетність Москви до отруєння колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля. Так, у МЗС Британії пояснили, що очільник відомства мав на увазі російських політиків та дипломатів, а не футбольні команди.

 

6 березня міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон заявив про можливі санкції проти Росії, якщо буде доведено, що за отруєнням колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля стоїть Кремль.

 

Також у Великій Британії голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.

 

5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії.

 

Сєргєй Скріпаль — полковник військової розвідки на пенсії, у 2006 році був засуджений до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям у ЄС, Секретній розвідувальній службі Британії.