НОВИНИ

США ввели нові санкції щодо КНДР через застосування хімзброї

У Держдепі наголосили, що обмеження запровадженні за використання хімічної зброї при вбивстві Кім Чон Нама.

США запровадили нові економічні обмеження проти Північної Кореї через застосування хімічної отруйної речовини VX при вбивстві Кім Чон Нама, брата лідера КНДР Кім Чен Ина. Про це йдеться в заяві Державного департаменту США.

 

"22 лютого США прийшли до висновку відповідно до Закону про ліквідацію хімічних речовин і боротьбу з біологічною зброєю від 1991 року, що уряд Північної Кореї використав бойову хімічну отруйну речовина VX для вбивства Кім Чон Нама в аеропорту Куала-Лумпура", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазнається, Вашингтон розширив існуючі санкції, спрямовані проти незаконної діяльності Пхеньяну, вони набули чинності  5 березня 2018 року.

 

"США рішуче засуджують застосування хімічної зброї для скоєння вбивства", – наголосили в Держдепі.

 

Водночас у відомстві додали, що відповідні дії КНДР є публічним проявом неповаги до норм проти застосування хімічної зброї, що "ще раз демонструє безрозсудний характер Північної Кореї".

 

"Ми не можемо дозволити собі терпіти північнокорейську програму зброї масового знищення будь-якого виду", – зазначається в заяві.

 

Нагадаємо, 14 лютого 2017 року стало відомо про вбивство зведеного брата президента Північної Кореї Кім Чен Ина, його убили в Малайзії. За попередньою версією, його отруїли в аеропорту Кала-Лумпура дві жінки з КНДР.

 

За даними розвідки Південної Кореї, КНДР протягом тривалого часу готувала вбивство Кім Чен Нама. У 2012 році вже була здійснена невдала спроба усунення Кім Чен Нама.

 

Окрім того, малайзійські слідчі підозрюють працівника північнокорейської авіакомпанії у причетності до вбивства брата Кім Чен Ина.

 

Влада Малайзії вважає, що за вбивством стоїть офіційний Пхеньян. Всього у справі проходять 10 підозрюваних. Четверо підозрюваних вже затримані, зокрема обидві учасниці нападу. Одна з них, 25 років, є громадянкою Індонезії, у другої, 28-річної, був при собі в'єтнамський паспорт.  28 лютого прокуратура Малайзії висунула обвинувачення у вбивстві брата лідера Північної Кореї Кім Чон Нама двом жінкам.