НОВИНИ

Сутички під Радою. У МВС заявили, що у наметовому містечку знайшли боєприпаси

Експерти встановили, що надані на дослідження 18 предметів 3 березня у таборі під Верховною Радою є корпусами ручних гранат РГД5 і запалами до них.

Під час сутичок під Верховною Радою у наметовому містечку силовики знайшли вибухові речовини і боєприпаси. Про це Українській правді повідомив голова департаменту зв'язків з громадськістю МВС Артем Шевченко.

 

"Експерти ДНДЕКЦ (Державний науково-дослідний експертно-криміналістичний центр - УП) МВС встановили, що надані на дослідження 18 предметів 3 березня у таборі під Верховною Радою є корпусами ручних гранат РГД5 і запалами до них. Експерти встановили, що це вибухові речовини і боєприпаси", — розповів він.

 

За його словами, ці знахідки та рішення експертів стали причиною для реєстрації провадження ч.1 ст. 263 ("Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами").

 

Нагадаємо, 3 березня на підставі ухвали суду поліція проводила слідчі дії на території наметового містечка біля парламенту. Як заявили в поліції, процесуальні дії були розпочаті в рамках розслідування кримінальних проваджень.

 

Разом з тим на території містечка сталися сутички між протестувальниками і правоохоронцями. У поліції заявили про сімох постраждалих правоохоронців. У свою чергу протестувальники повідомили про 11 постраждалих активістів. Крім того, під час розгону постраждали кілька журналістів. 
Загалом за опір поліції було затримано 112 осіб. Розпочато кримінальне провадження за ст. 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України.

 

Згодом керівник секретаріату Уповноваженого ВР з прав людини Богдан Крикливенко заявив, що поліція відпустила всіх затриманих у ході сутичок під Верховною Радою учасників протестів.

 

Перші намети біля парламенту встановили 17 жовтня минулого року, під час акції на підтримку так званої Великої політичної реформи.