НОВИНИ

МЗС Польщі відреагувало на марш у Львові

Зазначається, що у польському відомстві закликали Київ відмежуватися від львівського антипольського маршу.

Міністерство закордонних справ Польщі заявило про стурбованість антипольським маршем у Львові, який відбувся 4 березня, й закликало українську владу відмежуватись від поглядів організаторів даної акції. Про це йдеться в офіційній заяві на сайті польського відомства.

 

"Міністерство закордонних справ Польщі з стурбованістю відзначило хід демонстрації, організованої Національним корпусом під гаслами "Львів не для польських панів" та "Кому належить Львів", - йдеться у заяві.

 

Зазначається, що польське міністерство занепокоєне з приводу "загострення тону заяв деяких політичних кіл України щодо Польщі та поляків".

 

"МЗС також висловлює занепокоєння з приводу загострення тону заяв деяких політичних кіл України щодо Польщі та поляків. Ми підкреслюємо, що Польща багато років підтримує Україну як в політичному, оборонному, так і в економічному плані (включаючи енергетику). У цьому контексті міністерство висловлює надію на те, що українська влада відмежується від поглядів, представлених організаторами маршу у Львові та пов'язаними з ними колами", - зауважили у польському відомстві.

 

Наголошується, що подібні акції можуть спричинити непотрібну напруженість між громадянами обох країн.

 

"Міністерство закордонних справ ще раз підкреслює свою готовність до подальшого діалогу з правових питань, що витікають з минулого", - додали у заяві.

 

Нагадаємо, 5 березня заступник міністра закордонних справ Польщі Бартош Ціхоцький заявив, що в польської влади існує проблема відсутності довіри до України. Водночас він поскаржився на те, що в квітні 2015 року, в день візиту президента Польщі до Верховної Ради, Київ прийняв закони про героїзацію Української повстанської армії.

 

Крім того, як зазнається, у Львові 4 березня праворадикальні активісти провели марш з гаслами проти Польщі через новий закону про заборону "бандеризму".

 

Польський закон про Інститут національної пам’яті, що передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів, а також штрафи і тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту, набрав чинності 1 березня.

 

6 лютого президент Польщі Дуда підписав ухвалені парламентом поправки до закону про Інститут національної пам'яті, який криміналізує вислови про деякі історичні події. У ньому також передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.

 

Положення закону викликали протести в Україні та Ізраїлі, а також стурбованість у США та Франції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.