НОВИНИ

Закон про деокупацію Донбасу. У Генштабі розповіли, що змінитися у зоні проведення АТО

Зокрема, силовики матимуть право заходити до помешкань людей, перевіряти їхні автівки та документи

У Генштабі Збройних сил України розповіли, що саме змінитися у зоні проведення АТО. Про це розповів офіцер управління правового забезпечення Юрій Бобров.

 

Зокрема, серед нововведень – право силовиків заходити до помешкань людей, перевіряти їхні автівки та документи. Але йдеться лише про прифронтові райони Донецької та Луганської областей. 

 

Зо словами Боброва, у разі необхідності силовики матимуть право застосувати зброю і спеціальні засоби до осіб, які вчиняють правопорушення чи інші дії, що перешкоджають виконанню законних вимог осіб, залучених до виконання заходів. Також мають право затримувати, доставляти осіб до органів і перевіряти документи, що посвідчують особу в разі відсутності документів, затримувати їх для встановлення особи, здійснювати особистий огляд громадян, огляд речей, які знаходяться при них, огляд транспортних засобів та речей, які ними перевозяться.

 

Однак у ЗСУ запевняють, що з боку представників об'єднаного штабу не буде свавілля, оскільки на території АТО працює прокуратура, яка ретельно відстежує дотримання законів військовими України.

 

У Генштабі також уточнили, що керівник Об’єднаного штабу безпосередньо підпорядковується Генштабу ЗСУ і головнокомандувачу. 

 

Нагадаємо, що в Україні 24 лютого набув чинності закон про деокупацію Донбасу. Закон передбачає, що межі тимчасово окупованих територій в Донецькій та Луганській областях визначаються за поданням Генштабу Збройних сил України. Крім того, пропонується законодавчо встановити, що тимчасова окупація РФ територій на Донбасі є нелегітимною та не створює для Росії жодних територіальних прав.

 

Водночас законопроектом визначається правовий режим окремих районів Донецької та Луганської областей як тимчасово окупованої території України. А також проект закону визначає мету та засоби державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в зазначених областях, особливості реалізації й захисту прав українців, які проживають на цих територіях.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.