НОВИНИ

WP: Адміністрація Трампа розглянула варіанти реагування у відповідь на використання хімзброї в Сирії

За інформацією ЗМІ, міністр оборони Меттіс виступав рішуче проти військових дій у відповідь на застосування режимом Асада хлорину.

Адміністрація президента США Дональда Трампа розглянула варіанти військового реагування у відповідь на застосування проурядовими силами хімічної зброї в Сирії. Про це пише The Washington Post.

 

"Адміністрація Трампа розглянула варіант нових військових дій проти сирійського уряду у відповідь на повідомлення про застосування хімічної зброї",– йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, Трамп попросив надати йому варіанти покарання режиму Асада після того, як почув доповіді про застосування хлорину під час атак на мирне населення. Згідно з повідомленням, за 2018 рік таких атак було проведено щонайменше сім. Водночас у Вашингтоні не виключають використання й інших газів як бойової зброї.

 

Зокрема, видання повідомляє, що тиждень тому президент провів нараду, на якій були присутні керівник апарату Білого дому генерал Джон Келлі, радник з питань національної безпеки Герберт Макмастер та міністр оборони Джеймс Меттіс. За повідомленнями джерела, Трамп не ухвалив застосування військових дій, натомість домовилися спостерігати за ситуацією.

 

Однак речниця Пентагону Дана Уайт не підтвердила інформації, що міністр оборони брав участь у дискусіях про військові дії в Сирії. У цьому зв'язку, один із високопоставлених чиновників адміністрації зазначив, що Меттіс виступав рішуче проти військових дій у відповідь на застосування режимом Асада хлорину, у той час як Макмастер підтримував відповідне рішення.

 

Як зазначає The Washington Post, перспектива поновлення військових дій підкреслює вибухонебезпечність конфлікту, який став полем битви за суперництво між Росією та Іраном, з одного боку, і США та їхніми союзниками, з іншого.

 

Нагадаємо, за даними Сирійсько-американської медичної спільноти, у сирійському регіоні Східна Гута застосували хімічну зброю, оскільки до місцевої лікарні потрапили більше 10 людей з ознаками отруєння хлором. За даними організації, до місцевої лікарні потрапили від 14 до 16 осіб із ознаками отруєння хімічною речовиною, ймовірно, хлором. Серед постраждалих були діти. За попередньою інформацією, одна дитина померла. Також у центрі моніторингу порушень прав людини, який базується в Англії, підтверджують, що в одну з лікарень Східної Гути надійшли пацієнти, яким важко дихати, але підтвердити газову атаку не можуть. При цьому вони підтверджують загибель дитини.