НОВИНИ

У офісі омбудсмена відреагували на знесення наметового містечка під Радою

Зокрема, згідно з повідомленням, правоохоронці порушили права на мирне зібрання, права на свободу слова та на особисту свободу.

У офісі Уповноваженого Верховної Ради з прав людини заявили, що правоохоронців порушили права людини під час знесення наметового містечка під Верховою Радою. Про це в понеділок, 5 березня, повідомляє прес-служба омбудсмена.

 

"Інформація, отримана в результаті моніторингу Уповноваженого з прав людини та з відкритих джерел, свідчить про наявність обґрунтованих підстав стверджувати, що в діях правоохоронців вбачається низка грубих порушень прав людини, гарантованих Конституцією України", – йдеться в повідомленні.

 

Зокрема, згідно з повідомленням, правоохоронці порушили:

 

- права на мирне зібрання, адже ухвала суду не передбачала припинення зібрання;

 

- права на свободу слова, оскільки щонайменше троє журналістів заявили про перешкоджання їхній діяльності та отримання тілесних ушкоджень з боку правоохоронців;

 

- права не бути підданим нелюдському поводженню (щонайменше 19 осіб отримали серйозні травми голови, опинились у лікарні з черепно-мозковими травмами), а також поводженню, що принижує людську гідність;

 

- права на особисту свободу, оскільки велику кількість людей було безпідставно затримано на тривалий час.

 

"Звертаємо особливу увагу на те, що відбулось грубе порушення Закону України "Про Національну поліцію", яким поліцейському заборонено наносити удари по голові, шиї, ключичній ділянці, статевих органах, попереку (куприку) і в живіт", – наголосили в офісі омбудсмена.

 

Як зазначається, проблемою залишається неможливість ідентифікувати особу правоохоронця, який порушує права людини.

 

"Окремо звертаємо увагу на неприпустимість цинічних висловлювань окремих посадових осіб, які публічно висміюють порушення прав людини. Враховуючи це, є підстави сумніватись у проведенні об’єктивного розслідування вказаних подій", – додали в перс-службі.

 

Нагадаємо, 3 березня на підставі ухвали суду поліція проводила слідчі дії на території наметового містечка біля парламенту. Як заявили в поліції, процесуальні дії були розпочаті в рамках розслідування кримінальних проваджень.

 

Разом з тим на території містечка сталися сутички між протестувальниками і правоохоронцями. У поліції заявили про сімох постраждалих правоохоронців. У свою чергу протестувальники повідомили про 11 постраждалих активістів. Загалом за опір поліції було затримано 112 осіб. Розпочато кримінальне провадження за ст. 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України.

 

Згодом керівник секретаріату Уповноваженого ВР з прав людини Богдан Крикливенко заявив, що поліція відпустила всіх затриманих у ході сутичок під Верховною Радою учасників протестів.

 

Перші намети біля парламенту встановили 17 жовтня минулого року, під час акції на підтримку так званої Великої політичної реформи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.