НОВИНИ

Сутички під Радою: правозахисники дадуть оцінку діям поліції

Висновки щодо того, чи поліцейські діяли у межах своїх повноважень, правозахисники оприлюднять 5 березня.

Представник уповноваженого Верховної Ради з прав людини Михайло Чаплига заявив, що офіс омбудсмена наразі вивчає матеріали, щоб дати правову оцінку інциденту, який стався в суботу, 3 березня, під час затримання мітингувальників у наметовому містечку під Верховною Радою.

 

"Там матеріали з відділків, там право на захист і так далі. Дії поліції з погляду ОБСЄ плюс щодо лікарні швидкої допомоги: всі, хто був із травмами, і купа іншого. Інформації багато, але вона не зведена, і нам потрібно це все звести", - зазначив Чаплига.

 

За його словами, висновки щодо того, чи поліцейські діяли у межах своїх повноважень, правозахисники оприлюднять 5 березня.

 

Як повідомлялося, 3 березня на підставі ухвали суду поліція проводила слідчі дії на території наметового містечка біля парламенту. Як заявили в поліції, процесуальні дії були розпочаті в рамках розслідування кримінальних проваджень.

 

Разом з тим на території містечка сталися сутички між протестувальниками і правоохоронцями. У поліції заявили про сімох постраждалих правоохоронців. У свою чергу протестувальники повідомили про 11 постраждалих активістів. Загалом за опір поліції було затримано 112 осіб. Розпочато кримінальне провадження за ст. 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України.

 

Перші намети біля парламенту встановили 17 жовтня минулого року, під час акції на підтримку так званої Великої політичної реформи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.