НОВИНИ

Полторак озвучив кількість російських танків на Донбасі

За словами міністра оборони, на цей рік вибрано 5 пріоритетних напрямків роботи, які визначені у зв'язку із загрозами, що існують на сході України.

Міністр оборони України Степан Полторак заявив про танкову загрозу з боку окупованого Донбасу, оскільки на цій території Російська Федерація розмістила понад 700 танків. Як зазначається на сайті Міноборони, про це він сказав під час зустрічі з представниками ЗМІ.

 

«Реформа сектору безпеки є самою коштовною. Різні країни по-різному витрачають фінансовий ресурс для проведення цих реформ. Якщо реформу органів військового управління, реформу системи підготовки, системи відбору, системи управління, навіть реформу логістичної системи можна провести за рахунок відносно невеликого фінансового ресурсу, то переозброєння всього війська на нові зразки вимагає багато часу», - зазначив міністр.

 

За його словами, йому відомі держави-члени НАТО, які вступили до Альянсу 20 років тому та були озброєні колись повністю радянською технікою, і за 20 років ще не переозброїлись повністю.

 

«Наведу приклад по одному напряму - протитанковим засобам. Оборонно-промисловий комплекс України дуже плідно попрацював і видав готову продукцію - сучасні протитанкові ракетні комплекси ”Стугна”, ”Корсар”, які відповідають всім наявним сьогодні стандартам. Ми маємо танкову загрозу з боку Донецьку та Луганську, так як на цій території Російська Федерація має понад 700 танків. Тому для адекватного реагування на загрозу ми надали в цьому році пріоритет модернізації цього озброєння та військової техніки», - підкреслив Полторак.

 

Він додав, що є ще чотири таких стратегічних напрями, по яких відбувається робота та які визначені в державному оборонному замовленні на цей рік. «Всі наші стратегічні напрями пов’язані зі стратегічними загрозами», - додав урядовець.

 

На думку міністра, оборонно-промисловий комплекс значно підвищив рівень ефективності. «Якщо, наприклад, сьогодні взяли БТР-4Е, який пройшов понад 100 доопрацювань в ході модернізації та випробування на лінії зіткнення, то, на мою думку, на сьогодні він є одним з кращих у світі в своєму класі. Така сама робота проводиться й щодо протитанкових засобів, і безпілотних літальних апаратів, станцій радіоелектронної боротьби, технічної розвідки, засобів протиповітряної оборони, що є для нас критично потрібним для забезпечення оборони та захисту нашої держави», - зауважив міністр.

 

Нагдаємо, 3 лютого, міністр оборони України Степан Полторак та його американський колега Джеймс Меттіс під час зустрічі в Пентагоні обговорили механізм передачі Україні протитанкових ракетних комплексів Javelin. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.