НОВИНИ

Звільнені прикордонники розповіли про умови перебування в полоні в РФ

За словами Ігора Дзюбака та Богдана Марцоні, в Росії з ними поводилися як з полоненими.

Повернені з російського полону прикордонники Ігор Дзюбак і Богдан Марцонь, яких викрали спецслужби Росії біля державного кордону в Сумській області в жовтні 2017 року,  розповіли про умови утримання в камерах. Про це повідомляє УНІАН.

 

Зазначається, що одразу після звільнення українські прикордонники виступили з офіційними заявами.

 

Зокрема, Богдан Марцонь відзначив, що в камерах РФ з ними поводились як з полоненими.

 

"Поводилися як з якимись полоненими", - сказав він.

 

У свою чергу, Ігор Дзюбак зауважив, що про обмін вони дізналися тільки вчора.

 

"Дізналися ми буквально вчора (про обмін, - Ред)… Як обмін проводився? Як і всі обміни проводяться. Я цієї процедури точно не знаю", - сказав він.

 

Крім того, Дзюбак наголосив, що утримувався в камері разом з росіянами, а умови були  "як усіх затриманих – не в гірших і не в кращих".

 

Нагадаємо, у Міністерстві внутрішніх справ оприлюднили фото повернення на територію України прикордонників Ігоря Дзюбака і Богдана Марцоня, яких спецслужби РФ викрали в Сумській області у жовтні 2017 року.

 

У п'ятницю, 2 березня, в Україну повернули викрадених спецслужбами РФ біля держкордону в Сумській області в жовтні 2017 року українських прикордонників Богдана Марцоня і Ігоря Дзюбака. 

 

Нагадаємо, 3 жовтня 2017 року під час патрулювання кордону з РФ зникли двоє прикордонників Сумського загону. Згодом РФ підтвердила, що затримала українських військових, і попросила у Держприкордонслужби документи для їх ідентифікації. 6 жовтня в прикордонній службі заявили, що російська сторона не пускає дипломатів до затриманих. Український консул намагався поспілкуватися з прикордонниками, але йому відмовили, бо нібито ще не встановили особи затриманих. Українська сторона звернулася по допомогу до ОБСЄ та уповноваженого з прав людини. 9 жовтня їх заарештували у Росії на два місяці.

 

Згодом секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що українських прикордонників захопили на нейтральній території, а це є не чим іншим, як актом тероризму, російська сторона має їх звільнити.

 

Наприкінці лютого 2018 року у Міністерстві закордонних справ України повідомили, що українських прикордонників Ігоря Дзюбака та Богдана Марцоня, яких утримували в московському СІЗО "Лефортово", перевели у Брянськ (РФ). 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.