НОВИНИ

Глава УПЦ МП освятить у Лаврі двометрову паску

У Києво-Печерській Лаврі, біля Свято-Успенського собору 23 квітня, з 10.00 фахівці пекарні «Живий хліб» почнуть встановлювати найбільший паску в Україну.

Як повідомили в Синодальній інформаційно-просвітницькому відділі Української Православної Церкви, паску спечуть спеціально для благодійного ярмарку «Великодній кошик», яка буде проходити на Соборній площі Києво-Печерської Лаври з 21 квітня по 2 травня.

За словами організаторів, тісто для паски буде замішано на воді зі святих джерел Антонія і Феодосія Печерських. Очікується, що вага паски буде досягати 700 кг, а висота - 2,2 метра. Рекорд буде зафіксований представниками Книги рекордів України.

За словами директора пекарні «Живий хліб» Валерія Павлюкова, собівартість паски може досягти 12 тис грн, але економити на продуктах не збираються.

«Таке трапляється тільки раз у житті. Спекти найбільший паску - не кожен день пропонують », - прокоментував Павлюков.

Для приготування величезної паски знадобиться близько доби. Прикраса паски буде традиційною: помадка, різнобарвна посипання.

Зараз звання найбільшої має паска, приготована два роки тому в Дніпропетровську. Тоді паска важив більше 200 кілограмів.

У ніч з 23 на 24 квітня, у світле Христове Воскресіння, близько 3.00 предстоятель Української Православної Церкви Митрополит Володимир освятить паску.

Всі віруючі, які будуть молитися цієї ночі в Києво-Печерській Лаврі, зможуть скуштувати шматочок величезного паски.

Зазначимо, єпископ Володимир-Волинський і Ковельський Никодим вважає гріхом і блюзнірством наклейки із святими іконами для прикрашання великодніх крашанок.

Нагадаємо, що 17 квітня християни святкували Вербну неділю - велике свято у християнському році, яке відноситься до числа дванадцяти найбільших. Зазначимо, цього року православні, греко-католики та католики святкуватимуть Великдень разом.