НОВИНИ

У ЗСУ розповіли про випадки самогубства українських військовослужбовців

За словами генерал-майора Олега Грунтковського, 30% самогубств відбувається в зоні АТО.

Кількість самогубств серед українських військовослужбовців дещо скоротилася з 2015 року, 30% суїцидів відбувається в зоні АТО. Про це заявив очільник управління морально-психологічного забезпечення Генштабу ЗСУ, генерал-майор Олег Грунтковський в інтерв'ю "РБК-Україна".

 

За його словами, проблема з самогубствами серед військових існує, але вона й вирішується. Зокрема, якщо проводити порівняльний аналіз з 2015 року, то є тенденція до зниження суїцидів в армії на 20%.

 

"Наприклад, з початку цього року завдяки оперативному втручанню та наданню психологічної допомоги командирами підрозділів, офіцерами структур морально-психологічного забезпечення, капеланами вдалося уникнути 9 випадків скоєння самогубства військовослужбовцями", — наголосив Грунтковський.

 

Також він пояснив, чому Міноборони зазвичай не розповсюджує інформацію щодо кількості самогубств у армії. За його словами, кількість випадків самогубств, яка є в армії, зазвичай корелює зі середньостатистичним рівнем кількості суїцидів, який є в державі.

 

"З усіх сумних випадків, близько 30% суїцидів в армії відбувається в АТО, всі інші – в тилу. І ще є така психологічна практика у військах, і не тільки в наших, а й за кордоном: якщо багато розповідати про самогубства і наголошувати на цьому - їхня кількість не зменшується, а зростає. Це дуже тонка професійна робота фахівців-психологів, і тут головне "не нашкодити", - підсумував Грунтковський.

 

Нагадаємо, що у червні 2017 року міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков назвав кількість випадків суїцидів військових після повернення із зони проведення Антитерористичної операції. За словами міністра, на початок червня 2017 зареєстрували 500 випадків самогубств учасників  АТО .

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.