НОВИНИ

У МВС Німеччини прокоментували кібератаку на мережу уряду

За даними ЗМІ, за хакерською атакою може стояти російська група Snake.

Виконувач обов’язків міністра внутрішніх справ Німеччини Томас де Мезьєр заявив, що втручання хакерів в урядову мережу країни було заздалегідь спланованим та технічно здійснене на високому рівні. Про це він повідомив у четвер, 1 березня.

 

"Це підтверджує те, що ми давно знали і про що говорили: кібербезпеці загрожують різні сторони, виходячи з найрізноманітніших інтересів", – наголосив він.

 

Водночас очільник МВС запевнив, що атаку було ізольовано та взято під контроль, за нападниками велося спостереження, аби з'ясувати їхні цілі та вжити відповідних заходів безпеки в урядовій мережі.

 

Крім того, агентство dpa, з посиланням на джерела в органах безпеки ФРН, повідомило, що за хакерською атакою може стояти російська група Snake.

 

Як повідомлялося, глава комісії Бундестагу з контролю за діяльністю спецслужб Армін Шустер заявив, що хакерська атака на урядову мережу Німеччині все ще триває. 

 

Раніше депутати німецького Бундестагу завили про вимогу від федерального уряду чітких пояснень щодо атаки російських хакерів у цифрові мережі уряду Німеччини. 

 

Нагадаємо, 28 лютого стало відомо, що група хакерів Fancy Bear (APT28), діяльність якої пов'язують з Росією, здійснила кібератаку на комп'ютери Міністерства закордонних справ та Міністерства оборони Німеччини, впровадивши шкідливе програмне забезпечення.  За інформацією німецького агентства dpa, хакери, ймовірно, розмістили шкідливе програмне забезпечення в ключовій урядовій мережі. Працівники служби безпеки виявили слід атаки в грудні 2017 року. У МЗС Німеччини підтвердили цю інформацію. За даними ЗМІ, унаслідок атаки хакерам вдалося проникнути в так звану "Інформаційну мережу Берлін-Бонн" (IVBB), яка використовується Відомством федерального канцлера Німеччини, федеральними міністерствами та службами безпеки, а також Бундестагом та Бундесратом.