НОВИНИ

У Держкомтелерадіо заборонили ввозити в Україну ще чотири пропагандистські книги з Росії

Зокрема, експерти побачили у виданнях ознаки пропаганди держави-агресора.

Державний комітет телебачення і радіомовлення заборонив ввозити в Україну чотири книги, виданих в Росії. Про це в четвер, 1 березня, повідомляє прес-служба комітету.

 

Зокрема, для ввезення в Україну заборонені книги Міхаїла Задорнова, Валєнтіна Гнатюка та Юлії Гнатюк "Руни Віщого Олега",  Андрєя Десніцького "Християнство. Справжнє. Росія, XXI століття", Єлізавєти Дворецької "Ольга, княгиня військової удачі ",  Ніколая Лєонова, Алєксєя Макєєва "Небезпечна масть ".

 

Зазначається, що наказ про відмову видано на підставі рішення експертної ради Держкомтелерадіо  з питань аналізу та оцінки видавничої продукції щодо віднесення її до такої, яка не дозволена до розповсюдження на території України.

 

"Експерти побачили у виданнях ознаки пропаганди держави-агресора. Зокрема, у книзі "Христианство. Настоящее. Россия, XXI век" професор РАН Андрій Десницький, розмірковуючи про християнство в Росії, виправдовує загарбницьку політику РФ, називаючи її "силой, которая не дает прийти в мир Антихристу", – йдеться в повідомленні.

 

Держкомтелерадіо помітило ознаки пропаганди й у книзі "Руни Віщого Олега".

 

"Інтерес російських авторів та видавців до київських князів є продовженням стратегічної пропагандистської доктрини виправдання загарбницької політики через привласнення історії, початок якій поклав пам’ятник князю Володимиру в Москві, котрої ще не існувало за його правління", – зазначили в комітеті.

 

Крім того, наголошується, що в оформленні книги "Небезпечна масть" використана символіка держави-агресора.

 

"За Законом України "Про внесення змін у деякі закони України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту" така продукція не може бути ввезена на митну територію України", – додали в прес-службі.

 

Як повідомлялося 22 лютого, Державний комітет телебачення і радіомовлення заборонив ввозити в Україну дев'ять книг. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.