НОВИНИ

Німеччина і Франція запропонували пакет невідкладних заходів для Донбасу

Зокрема, пропозиція включає як гуманітарні, так і соціоекономічні пункти.

Німеччина і Франція запропонували пакет із десяти гуманітарних та економічних заходів для Донбасу. Про це повідомила представник МЗС Франції Ліла Берне, передає DW.

 

"Наразі електоральний контекст у Росії не сприяє досягненню значного прогресу в "нормандському форматі". Тим не менш, ми намагаємося досягти прогресу в низці ключових питань. Тому ми запропонували сторонам пакет з десяти невідкладних конкретних гуманітарних і соціоекономічних заходів", — наголосила Берне.

 

За її словами, пропозиція перебуває на обговоренні в рамках мінського процесу, і тому вона не може розкривати всі деталі плану.

 

У пакет входять деякі з елементів мінської угоди, зокрема звільнення і обмін полонених, крім того, Франція і Німеччина закликають надати Міжнародному комітетові Червоного Хреста безперешкодний доступ до затриманих у зв'язку з конфліктом. Серед пропозицій також — відкриття додаткових пунктів пропуску через лінію розмежування і гарантії для безпечного і безперешкодного доступу гуманітарних організацій на всю територію Донбасу.

 

Ще один пункт – захист стратегічної цивільної інфраструктури, особливо станцій очищення води. Крім гуманітарних, пакет включає і економічні заходи, наприклад, зняття обмежень на виплату Україною пенсій людям, що живуть на непідконтрольних уряду територіях.

 

Нагадаємо, у Європейській комісії заявили про виділення 24 мільйонів євро гуманітарної допомоги на потребу постраждалих від конфлікту на сході України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.